Trwa ładowanie...
d2o08kv

Łódź: Eksplodowała paczka w firmie kurierskiej. Przesyłka dla policji

W firmie kurierskiej DHL w Łodzi wybuchła przesyłka. W pierwszej chwili sądzono, że to zamach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź: Eksplodowała paczka w firmie kurierskiej. Przesyłka dla policji
(Google Street View)
d2o08kv

Ok. godz. 19 przy ul. św. Teresy w siedzibie firmy kurierskiej doszło do wybuchu. Wstępnie podejrzewano, że to była bomba. Wezwano na miejsce oddział policyjnych pirotechników. Okazało się, że nastąpił samozapłon ogniwa chemicznego w jednym z akumulatorów wysyłanych z Łodzi do Gdańska.

W paczce firmy elektrotechnicznej z Łodzi były baterie-akumulatorki wielokrotnego ładowania zamówione przez chłopaków z komendy w Gdańsku. Ekspert wyjaśnił, że jedna z nich zapaliła się. Nikt nie ucierpiał. Uszkodzone zostało kilka przesyłek znajdujących się obok - mówi o2.pl Radosław Gwis z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Fakt, że płonęło kilka paczek jednocześnie wpłynął na zamieszanie odnośnie ustalania źródła ognia. Początkowo winę zwalono na wadliwe ogniwo w chińskim laptopie-zabawce. W sobotę rano przeprowadzono dokładne oględziny miejsca pożaru. Ustalono, że przy wypakowywaniu z magazynu zapaliła się jedna z baterii dla policjantów.

d2o08kv

Sprawa przesyłek, których przecież w okresie przedświątecznym wysyłanych są dosłownie miliony, już kilka dni temu zelektryzowała dosłownie cały świat. Na kurierskiej firmie DHL w Niemczech szantażysta chciał wymusić okup w postaci 10 milionów euro płatnych w internetowej walucie bitcoin. Sprawca nadał dwie niebezpieczne przesyłki. Na szczęście żadna z nich nie wybuchła, bo zawiodły zapalniki, ale z powodu jednej z nich zamknięto świąteczny jarmark w Poczdamie - zauważa "Fakt".

Google Street View

*Zobacz także: Zamach w petersburskim metrze. Nie żyje 11 osób *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d2o08kv

Podziel się opinią

Share

d2o08kv

d2o08kv
Więcej tematów