Trwa ładowanie...
14-05-2004 07:35

Likwidacja firmy udostępniającej stronę ze ścięciem Amerykanina

Malezyjska firma, która na swoim
serwerze wydzierżawiła terrorystom miejsce na stronę pokazującą
film ze ścinania głowy amerykańskiemu zakładnikowi w Iraku,
ogłosiła, że się likwiduje.

Likwidacja firmy udostępniającej stronę ze ścięciem AmerykaninaŹródło: AFP
d40kwm5
d40kwm5

Firma Acme Commerce, świadcząca usługi hostingowe, broni się, twierdząc, że nie wiedziała, co zawiera zamieszczona na jej serwerze witryna "Muntada al-Ansar".

W czwartek zamknęła tę witrynę, ale z powodu zbyt dużego ruchu. Potem przystąpiła do sprawdzania zawartości wszystkich 5 tys. stron zamieszczonych na jej serwerze, pochodzących z 45 krajów. Okazało się, że co najmniej sześć stron - poza "al-Ansar" - ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

"Zamknęliśmy wszystkie strony powiązane z terroryzmem" - zapewnił dyrektor handlowy Acme Commerce Alfred Lim, który ogłosił też likwidację firmy.

d40kwm5

Decyzja o likwidacji firmy hostingowej zapadła po apelu lidera opozycji malezyjskiej Lim Kit Sianga, który wezwał do wszczęcia śledztwa wyjaśniającego "poważne zarzuty, że Malezja ma na swych serwerach międzynarodową sieć terrorystycznych witryn internetowych".

Premier Abdullah Ahmad Badawi zapewnił, że nie pozwoli terrorystom zawłaszczyć rodzącego się malezyjskiego przemysłu internetowego. "Nie pozwolimy żadnym stronom www ani firmom na działanie w imieniu terrorystów" - oświadczył.

d40kwm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40kwm5
Więcej tematów