Trwa ładowanie...

Likwidacja firmy udostępniającej stronę ze ścięciem Amerykanina

Malezyjska firma, która na swoim serwerze wydzierżawiła terrorystom miejsce na stronę pokazującą film ze ścinania głowy amerykańskiemu zakładnikowi w Iraku, ogłosiła, że się likwiduje.
Share
Ofiara egzekucji - Nicholas Berg
Ofiara egzekucji - Nicholas BergŹródło: AFP
d1b9fxj

Firma Acme Commerce, świadcząca usługi hostingowe, broni się, twierdząc, że nie wiedziała, co zawiera zamieszczona na jej serwerze witryna "Muntada al-Ansar".

W czwartek zamknęła tę witrynę, ale z powodu zbyt dużego ruchu. Potem przystąpiła do sprawdzania zawartości wszystkich 5 tys. stron zamieszczonych na jej serwerze, pochodzących z 45 krajów. Okazało się, że co najmniej sześć stron - poza "al-Ansar" - ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

"Zamknęliśmy wszystkie strony powiązane z terroryzmem" - zapewnił dyrektor handlowy Acme Commerce Alfred Lim, który ogłosił też likwidację firmy.

d1b9fxj

Decyzja o likwidacji firmy hostingowej zapadła po apelu lidera opozycji malezyjskiej Lim Kit Sianga, który wezwał do wszczęcia śledztwa wyjaśniającego "poważne zarzuty, że Malezja ma na swych serwerach międzynarodową sieć terrorystycznych witryn internetowych".

Premier Abdullah Ahmad Badawi zapewnił, że nie pozwoli terrorystom zawłaszczyć rodzącego się malezyjskiego przemysłu internetowego. "Nie pozwolimy żadnym stronom www ani firmom na działanie w imieniu terrorystów" - oświadczył.

d1b9fxj

Podziel się opinią

Share
d1b9fxj
d1b9fxj
Więcej tematów