ycipk-2qmz4i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Likwidacja firmy udostępniającej stronę ze ścięciem Amerykanina

Malezyjska firma, która na swoim
serwerze wydzierżawiła terrorystom miejsce na stronę pokazującą
film ze ścinania głowy amerykańskiemu zakładnikowi w Iraku,
ogłosiła, że się likwiduje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiara egzekucji - Nicholas Berg
Ofiara egzekucji - Nicholas Berg (AFP)
ycipk-2qmz4i

Firma Acme Commerce, świadcząca usługi hostingowe, broni się, twierdząc, że nie wiedziała, co zawiera zamieszczona na jej serwerze witryna "Muntada al-Ansar".

W czwartek zamknęła tę witrynę, ale z powodu zbyt dużego ruchu. Potem przystąpiła do sprawdzania zawartości wszystkich 5 tys. stron zamieszczonych na jej serwerze, pochodzących z 45 krajów. Okazało się, że co najmniej sześć stron - poza "al-Ansar" - ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

"Zamknęliśmy wszystkie strony powiązane z terroryzmem" - zapewnił dyrektor handlowy Acme Commerce Alfred Lim, który ogłosił też likwidację firmy.

ycipk-2qmz4i

Decyzja o likwidacji firmy hostingowej zapadła po apelu lidera opozycji malezyjskiej Lim Kit Sianga, który wezwał do wszczęcia śledztwa wyjaśniającego "poważne zarzuty, że Malezja ma na swych serwerach międzynarodową sieć terrorystycznych witryn internetowych".

Premier Abdullah Ahmad Badawi zapewnił, że nie pozwoli terrorystom zawłaszczyć rodzącego się malezyjskiego przemysłu internetowego. "Nie pozwolimy żadnym stronom www ani firmom na działanie w imieniu terrorystów" - oświadczył.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qmz4i

ycipk-2qmz4i
ycipk-2qmz4i