03-09-2017 (07:18)

Lidl rozsierdził klientów. Wymazali krzyże z opakowań

Niemiecka sieć dyskontów na ustach klientów. Zaczęło się od tego, że ktoś dostrzegł manipualcję na zdjęciu, które ozdabia opakowania serii produktów Lidla. Można ją zauważyć również na artykułach dostępnych w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lidl rozsierdził klientów. Wymazali krzyże z opakowań
(iStock.com, Fot: Tupungato)
WP

Poszło o krzyże usunięte programem do obróbki cyfrowej fotografii. Symbole chrześcijaństwa w rzeczywistości znajdują się na kopułach świątyni św. Anastazji na wyspie Santorini. Zdjęcie budowli zostało wykorzystane na etykietach produktów z greckiej serii Eridanous. Można je znaleźć w sklepach sieci w różnych krajach Europy. Na przykład mousakę jak widać poniżej.

twitter.com
Podziel się

Na opakowaniach greckich specjałów w Lidlu próżno jednak szukać krzyży. Same kopuły są, ale ogołocone. Jak wyglądają naprawdę? Spójrzcie poniżej.

WP
Pixabay.com
Podziel się

Ingerencję w zdjęcie z opakowań dostrzegli klienci sieci handlowej. Niektórych to zdziwiło, innych rozgniewało. W sieci nietrudno natknąć się na wpisy na ten temat. Pojawiają się komentarze z różnych krajów.

Mieszkając w Grecji, dziś rano pokazałem to zdjęcie wielu przyjaciołom przy kawie, którzy są oburzeni i domagają się wyjaśnień - napisał KevenKos.

WP

Głupi @LIDL, jest mnóstwo świeckich budynków w Grecji, z których mogli korzystać. Mam nadzieję, że nie zobaczę tego w @lidlfrance czy @LidlUK - oburzył się PGThompson.

Po co używać obrazu kościoła do sprzedaży produktów, ale retuszować go tak, aby krzyże zniknęły? - pyta Oliver Berlau.

WP

Sieć zdążyła już odnieść się do sprawy, która stała się głośna. Oddział Lidla w Wielkiej Brytanii twierdzi, że firma nie chciała nikogo urazić.

Bardzo nam przykro z powodu wszelkich następstw złego odbioru artystycznej kreacji. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie opinie były brane pod uwagę przy projektowaniu przyszłych opakowań - powiedział rzecznik Lidl UK stacji radiowej Premier Christian Radio.

Produkty z serii Eridanous są dostępne również w polskich sklepach Lidla. Sieć promuje je na swojej stronie w internecie.

Lidl.pl
Podziel się
WP

Poprosiliśmy biuro prasowe polskiego oddziału sieci o komentarz. Oto on:

Od kilku lat, w całej Europie, dostępny jest w naszych sklepach bardzo popularny asortyment tygodnia greckiego marki Eridanous. Projekty opakowań tych produktów, na przestrzeni lat, były wielokrotnie aktualizowane. Jest nam bardzo przykro z powodu jakichkolwiek wątpliwości jakie mogły te projekty wywołać - napisało biuro prasowe.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

WP
WP
WP