Trwa ładowanie...
d2vz5b5

Lepper: możemy zgodzić się na referendum ws. tarczy

Andrzej Lepper nie wykluczył, że Samoobrona będzie za referendum w sprawie budowy w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Lepper wyjaśnił, że na razie jest zbyt mało informacji w tej kwestii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lepper: możemy zgodzić się na referendum ws. tarczy
(PAP)
d2vz5b5

Wicepremier podkreślił, że Warszawa pozna szczegóły podczas negocjacji z Waszyngtonie, które jeszcze się nie rozpoczęły. Dziś zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się sprawą tarczy.

Lepper odciął się od spekulacji, wedle których Józef Oleksy może zostać przyjęty do Samoobrony. Wyjaśnił, że jego partia nie cierpi na brak kandydatów na członków i nie przyjmuje wszystkich polityków usuniętych z innych ugrupowań. Józef Oleksy został zawieszony w prawach członka SLD. To wynik skandalu wywołanego przez ujawnienie nagrania rozmowy Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Oleksy w tym nagraniu wysunął poważne oskarżenia przeciwko czołowym politykom Sojuszu.

Szef Samoobrony przyznał, że podejrzewa, iż jego rozmowy telefoniczne mogą być podsłuchiwane. Lepper ujawnił, że pytał o to koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna. Minister Wassermann zapewnił go, że nie jest podsłuchiwany. Lepper zażartował, że jeśli czuje się podsłuchiwany, to głównie przez PSL. Wicepremier jednocześnie stanowczo odrzucił wszelkie zarzuty ludowców co do kierowania przez niego resortem rolnictwa.

d2vz5b5

Podziel się opinią

Share
d2vz5b5
d2vz5b5
Więcej tematów