Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zdrowie
22-06-2006 (04:15)

Lekarz musi przeprosić producenta leków homeopatycznych

Andrzej Gregosiewicz, profesor lubelskiej
Akademii Medycznej, mówił, że leki homeopatyczne wcale nie
pomagają, i przegrał sprawę o zniesławienie - informuje "Gazeta
Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Prof. Andrzej Gregosiewicz jest kierownikiem II kliniki ortopedii dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Do sądu pozwała go firma Boiron, francuski potentat w produkcji leków homeopatycznych, m.in. Oscillococcinum stosowanego przeciwko grypie.

W swoich publikacjach pan profesor twierdził, że produkowany przez nas lek Oscillococcinum naraża zdrowie i życie ludzi- mówi Laura Milecka z polskiej filii Boiron. Oskarżał nas również o korupcję, twierdząc, że wraz z innymi firmami wpłynęliśmy na treść przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Wysuwane zarzuty są całkowicie bezpodstawne - dodaje.

Firma domagała się opublikowania na łamach prasy przeprosin oraz wpłacenia przez profesora 10 tys. zł na konto fundacji Pożywienie Darem Serca. Lubelski sąd na poniedziałkowym posiedzeniu zdecydował, że wystarczą przeprosiny. Prof. Gregosiewicz zapowiada apelację. - Leki homeopatyczne to oszustwo, które przynosi producentom ogromne pieniądze. Sam miałem pacjentów, którzy zamiast sięgnąć po tradycyjne metody leczenia, próbowali homeopatii. W konsekwencji ich stan się poważnie pogarszał- tłumaczy. (PAP)

Więcej: **Gazeta Wyborcza - Lekarz musi przeprosić producenta leków homeopatycznych**

Polub WP Wiadomości