RegionalneWarszawaLegia Mistrzem Polski. Kibice świętują na ulicach Warszawy

Legia Mistrzem Polski. Kibice świętują na ulicach Warszawy

Legia Mistrzem Polski. Kibice świętują na ulicach Warszawy
15.05.2016 20:03

Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym

W niedzielę wieczorem, na stadionie przy Łazienkowskiej stołeczna Legia zmierzyła się z Pogonią Szczecin. "Wojskowi" wygrali z szczecińskim klubem 3:0. Zwycięstwo dało stołecznemu klubowi tytuł Mistrza Polski. Na ulice Warszawy wyszli szczęśliwi kibice.

Widowisko rozpoczęło się o godzinie 18.00. Legia wystąpiła w niemal najsilniejszym zestawieniu i już w 14. minucie wyszła na prowadzenie po fatalnej interwencji obrońcy Pogoni Jakuba Czerwińskiego, który najpierw skierował piłkę pod nogi przeciwnika, a następnie trącił jego płaskie uderzenie do własnej siatki.

Zawodnicy Legii cieszą się z bramki. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Przez cały czas na stadionie było pełno dymu. Szczególnie za bramką Jakuba Słowika, gdzie dopingowali kibice Legii. Z tego powodu mecz był kilkakrotnie przerywany (najdłużej aż 8 minut) i zakończył się długo po planowanym czasie.

Piro (już prawie) mistrzowskie

— Michał Pol (@Polsport)

Na drugą bramkę musieliśmy poczekać aż do 83 minuty. Gola zdobył Nemanja Nikolić. Dwie minuty później losy meczu przesądził Kasper Hamalainen, który po świetnej asyście Guilherme zdobył trzecią bramkę. I takim wynikiem zakończył się mecz. Legia po raz 11. w historii zdobyła tytuł mistrza Polski.

Guilherme cieszy się ze zwycięstwa. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Utrudnienia w ruchu

Kibice będą świętowąc, więc mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Przedstawiciele zgłosili w urzędzie m.st. Warszawy przemarsz 45 tys. osób, który rozpocząć ma się tuż po meczu. Fani stołecznego zespołu przejdą z Łazienkowskiej ulicą Rozbrat, następnie Książęcą do placu Trzech Krzyży, a potem Nowym Światem do placu Zamkowego. Piłkarze pojadą autobusem inną trasą i z kibicami spotkają się na placu Zamkowym, aby razem z nimi wrócić na stadion.

W związku z tym należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w okolicach wymienionych ulic w godzinach 20.15 - 22.30. W tym czasie może być wyłączony z ruchu także ruch tramwajowy w Alejach Jerozolimskich w obrębie ronda gen. Charles'a de Gaulle'a.