Trwa ładowanie...
d45hn9e

Lech Wałęsa ostro o rządzie PiS. "Nigdy nie zostaliby wybrani"

Były prezydent znany jest z tego, że często krytykuje rząd PiS, publikując komentarze na Facebooku. Tym razem padły naprawdę mocne słowa. "Liczę, że Unia i inni przyjaciele pomogą Polsce zdyscyplinować ten nieodpowiedzialny populistyczny rząd" - napisał ostro Lech Wałęsa.
Share
Wałęsa zarzuca PiS kłamstwo
Wałęsa zarzuca PiS kłamstwoŹródło: East News
d45hn9e

"Należymy do zorganizowanej Europy, gdzie są prawa, ale i obowiązki" - zaczął swój wpis Wałęsa.

"Nie wolno nigdzie pozwolić żadnemu rządowi na takie niszczenie podstaw państwa, na takie kłamstwa, na przysięganie na konstytucje i prośbę do Pana Boga przy jednoczesnym łamaniu jej zasad" - czytamy na jego profilu.

Wałęsa napisał, że "dopóki nie zostanie zmieniona obecnie obowiązująca Konstytucja, musi być ta przestrzegana i realizowana".

d45hn9e

Wystosował wręcz apel do polskich europosłów. "Proszę o zdecydowane solidarne popieranie wszystkich działań i dążeń Unii, zmierzających do zdyscyplinowania polskiego populistycznego nieodpowiedzialnego rządu" - grzmi Lech Wałęsa.

Jest przekonany, że gdyby "ci ludzie, wybrani demokratycznie, powiedzieli przed wyborami, że będą robić to, co wyprawiają, nigdy nie zostaliby wybrani".

To nie pierwszy ostry wpis Wałęsy. NIe dalej jak we wtorek były prezydent apelował o pomoc "przyjaciół".

d45hn9e

Pisał wówczas o "okropnym układzie politycznym".

"Bardzo proszę Unię i innych przyjaciół Polski o jeszcze bardziej zdecydowane działania dyscyplinujące a polskich parlamentarzystów europejskich o zdecydowane popieranie tych działań w Unii. Tym razem to nie jest działanie przeciw Polsce. To jest sprzeciw nieodpowiedzialnych poczynań polskiego rządu wobec swojego własnego narodu i wspólnoty europejskiej" - zaapelował były prezydent.

d45hn9e

Podziel się opinią

Share
d45hn9e
d45hn9e
Więcej tematów