Trwa ładowanie...
d4amtp0

Lawinowa "trójka" w Tatrach. Ratownicy ostrzegają turystów z Małopolski

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało ostrzegawczy komunikat w sprawie warunków panujących w górach. Ratownicy przestrzegają nawet średnio-zaawansowanych turystów przed górskimi wycieczkami. Ogłoszono lawinową "trójkę".
Share
Lawinowa "trójka" w Tatrach. Ratownicy ostrzegają turystów z Małopolski
Źródło: freeimages.com
d4amtp0

"Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. W niektórych przypadkach możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin. Warunki w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz posiadania bardzo dużej zdolności do lawinoznawczej oceny sytuacji. Należy unikać stromych stoków szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokości" - czytamy na stronie TOPR-u.

Jak twierdzą taternicy, osoby, które nie mają pojęcia na co zwracać uwagę, w ogóle nie powinny wychodzić w góry.
- Ci, którzy wiedzą co to jest lawinowa „trójka”, wiedzą też na co zwracać uwagę. Ale to nie są warunki dla turysty ze średnim doświadczeniem. Taki w ogóle nie powinien wychodzić powyżej górnej granicy lasu, a ze względu na silny wiatr, w ogóle powinien wstrzymać się od aktywności górskiej – wyjaśnił komunikat Wirtualnej Polsce dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4amtp0

Podziel się opinią

Share
d4amtp0
d4amtp0
Więcej tematów