Trwa ładowanie...
d2fntwy

Latem w Pasie Nadmorskim będzie więcej patroli straży miejskiej

Latem w gdańskim Pasie Nadmorskim pojawią się nocne patrole. To kolejna próba zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach, gdzie doszło do zniknięcia Iwony Wieczorek oraz śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Latem w Pasie Nadmorskim będzie więcej patroli straży miejskiej
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d2fntwy

W ciągu ostatnich kilku lat w Pasie Nadmorskim doszło do kilku tragicznych zdarzeń. W lipcu 2010 roku zaginęła Iwona Wieczorek. Dziewczyna wracając z imprezy w Sopocie, skręciła w jedną z bramek wyjściowych z plaży. Mimo upływu pięciu lat od zdarzenia nadal nie wiadomo, co stało się z dziewczyną.

Kolejne tragiczne zdarzenia miały miejsce wiosną tego roku. Najpierw pod koniec lutego odnaleziono w brzezieńskim parku zwłoki 17-latki z Wejherowa. Nastolatka miała załamać się po tym, jak 10 dni przed swoją śmiercią dowiedziała się o schorzeniu kręgosłupa, które uniemożliwiało jej pracę w służbach mundurowych, z którymi wiązała swoją ścieżkę zawodową. W popełnieniu samobójstwa pomogła jej koleżanka z klasy. Uczennica zadała Agacie ciosy nożem w aortę, wątrobę oraz klatkę piersiową. Sprawczyni przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym.

Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce w połowie kwietnia. Wówczas spacerowicze odkryli w tym samym parku ciało 5-letniej dziewczynki. Jak się szybko okazało została ona zabita przez własnego ojca najprawdopodobniej kamieniem. Sprawca podczas przesłuchania miał zeznać, że nie wie, co nim kierowało. Jednak winą za swoje postępowanie obarcza zażywanie środków odurzających. Zdarzenia te wytworzyły wokół Pasa Nadmorskiego aurę niebezpieczeństwa.

d2fntwy

- Straż miejska, co do zasady w okresie wakacyjnym ma wydłużoną służbę. Patrole są wysyłane w zależności od zapotrzebowania, np. ich liczba wzrasta podczas wielkich imprez. Tegorocznym rozwiązaniem jest jednak wprowadzenie zmotoryzowanego patrolu nocnego w Pasie Nadmorskim. Będzie on działać od początku lipca do końca sierpnia, od godz. 22.00 do 6.00 rano – mówi Wirtualnej Polsce Miłosz Jurgielewicz z gdańskiej straży miejskiej.

Zwiększenie liczby patroli to kolejny krok do podniesienia bezpieczeństwa w Pasie Nadmorskim. W połowie maja władze miasta podjęły decyzję o instalacji w okolicach Parku Brzeźnieńskiego monitoringu. Zamontowano już 11 kamer stacjonarnych, a do końca roku ma zostać zainstalowana obrotowa kamera. Swoim zasięgiem obejmują one główne ścieżki, skrzyżowania oraz place. Sygnał trafia bezpośrednio do komisariatu na Przymorzu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2fntwy

Podziel się opinią

Share
d2fntwy
d2fntwy
Więcej tematów