WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
finlandia
+1

Łacina językiem urzędowym UE

Finlandia, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Unii Europejskiej, zapowiada publikowanie informacji o unijnych wydarzeniach ... po łacinie, aby przypomnieć Europejczykom o ich korzeniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wiadomości będą zamieszczane na stronie internetowej Finlandii (www.eu2006.fi) przez cały sześciomiesięczny okres jej przewodnictwa w UE.

Finowie przyznają z uśmiechem, że sięgają po łacinę dla żartu. Podobnie Finlandia zabawiała się już w 1999 roku, gdy poprzednio przewodziła UE.

Wiadomości po łacinie ukażą się dwukrotnie w lipcu, a w okresie od września do grudnia publikowane będą raz na tydzień.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP