Trwa ładowanie...

L. Wałęsa: muszę gdzieś zarobić, zarabiam na bogatych

Nie potrafią związki wziąć, kasjerki nie mogą, to ja biorę!
Muszę gdzieś zarobić. Na biednych nie chcę, zarabiam na bogatych -
powiedział Lech Wałęsa, broniąc swojego zapowiadanego wystąpienia 26 listopada na gali w Teatrze Wielkim z okazji 10-lecia sieci supermarketów Carrefour w Polsce.

Share
L. Wałęsa: muszę gdzieś zarobić, zarabiam na bogatych
Źródło: WP.PL
d1ng2i4

Mówię mój tekst, mówię to, na czym mi zależy, i jeszcze pieniądze dostanę. Jaki pani chce lepszy interes! - odparł dziennikarce, która dopytywała się, czy były lider "Solidarności" nie widzi w swoim wystąpieniu niczego niestosownego, zważywszy na swoją działalność związkową.

Wałęsa zaznaczył, że choć za przemówienie otrzyma honorarium, nie będzie niczego "firmował ani reklamował".

d1ng2i4

Lech Wałęsa przebywa w Brukseli, gdzie w unijnym Komitecie Regionów wziął udział w seminarium o konkurencyjności województwa pomorskiego.

Nie może być dwuwładzy w Polsce - tak b. prezydent odniósł się do informacji mediów o tym, że prezydent Lech Kaczyński buduje silny ośrodek polityki zagranicznej, konkurencyjny wobec rządu.

Przecież tak nie można; jest jeden kraj, powinno być porozumienie. Jestem przekonany, że (premier Donald) Tusk znajdzie sposób. Na pomoc moją i innych może liczyć - zadeklarował Wałęsa w Brukseli.

Jest parlament najważniejszy, jest rząd, a prezydent jest tylko w tej klasie, którą ustaliliśmy - tłumaczył były prezydent i lider "Solidarności". Jego zdaniem prezydentowi Kaczyńskiemu trzeba ograniczyć kompetencje i środki i "zostawić tylko rower".

d1ng2i4

W związku z tym, że prezydent rozrabia, krótko mówiąc, no to trzeba mu zostawić rower i nie zdąży przyjechać. Mnie zabierano pieniądze, mnie ograniczano możliwości, konstytucję napisano przeciwko mnie. Tak było, przecież to są fakty. I utemperowano mnie dobrze - powiedział, nawiązując do własnej prezydentury.

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że Lech Kaczyński i jego ludzie budują silny ośrodek polityki zagranicznej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, by nie stracić pozycji, którą Pałac Prezydencki zyskał za rządów PiS. Zdaniem gazety, za politykę zagraniczną prezydenta będzie odpowiadała była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga, która ma zostać szefową prezydenckiej kancelarii.

d1ng2i4

Podziel się opinią

Share
d1ng2i4
d1ng2i4
Więcej tematów