ycipk-1i77hh
ycipk-1i77hh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kwiaty dla Marii Kaczyńskiej z okazji urodzin

Przedstawiciele Ambasady Gruzji w Polsce i Stowarzyszenia "Most do Gruzji" w imieniu pierwszej damy Gruzji Sandry Roelofs złożyli kwiaty na sarkofagu tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1i77hh

21 sierpnia to dzień urodzin Marii Kaczyńskiej. Przed południem kwiaty w imieniu córki pary prezydenckiej Marty Kaczyńskiej, jej męża i córek oraz brata prezydentowej Konrada Mackiewicza złożył w krypcie Katedry na Wawelu były minister w Kancelarii Prezydenta RP, a obecnie krakowski radny Andrzej Duda.

- Znałem panią prezydentową. Miałem wielokrotnie zaszczyt towarzyszyć jej w różnych miejscach. Była wspaniałą kobietą. Staramy się, by zawsze w dniu urodzin pana prezydenta i pani prezydentowej były tu kwiaty - powiedział Duda.

Po południu na Wawel przybyła delegacja gruzińska, by w imieniu pierwszej damy Sandry Roelofs złożyć kwiaty dla Marii Kaczyńskiej, którą żona prezydenta Gruzji uważała za swoją przyjaciółkę.

ycipk-1i77hh

Sandra Roelofs ustanowiła stypendium im. Marii Kaczyńskiej w dziedzinie muzyki klasycznej i medycyny. W tym roku do Krakowa przyjedzie sześć uzdolnionych osób - będą uczestniczyć od poniedziałku w zajęciach letniej szkoły Akademii Muzycznej.

Żona prezydenta Gruzji dedykowała Marii Kaczyńskiej polską edycję swojej autobiografii "Historia idealistki", która ukazała się na początku 2011 r. Znalazły się w niej dwa nowe rozdziały - jeden z nich jest poświęcony tragedii smoleńskiej i przyjaźni z Marią Kaczyńską.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wsławił się tym, że na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich leciał do Krakowa przez pięć państw. Wiele innych delegacji zagranicznych zrezygnowało wówczas z podróżowania samolotem po sparaliżowanej przez chmurę pyłów wulkanicznych Europie.

Po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem prezydent Saakaszwili nadał Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie tytuł Narodowego Bohatera Gruzji. Imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich nazwane zostały ulice w Tbilisi i Batumi.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1i77hh

ycipk-1i77hh