Trwa ładowanie...
d2u3gkg

Kwiaty dla Marii Kaczyńskiej z okazji urodzin

Przedstawiciele Ambasady Gruzji w Polsce i Stowarzyszenia "Most do Gruzji" w imieniu pierwszej damy Gruzji Sandry Roelofs złożyli kwiaty na sarkofagu tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
Share
d2u3gkg

21 sierpnia to dzień urodzin Marii Kaczyńskiej. Przed południem kwiaty w imieniu córki pary prezydenckiej Marty Kaczyńskiej, jej męża i córek oraz brata prezydentowej Konrada Mackiewicza złożył w krypcie Katedry na Wawelu były minister w Kancelarii Prezydenta RP, a obecnie krakowski radny Andrzej Duda.

- Znałem panią prezydentową. Miałem wielokrotnie zaszczyt towarzyszyć jej w różnych miejscach. Była wspaniałą kobietą. Staramy się, by zawsze w dniu urodzin pana prezydenta i pani prezydentowej były tu kwiaty - powiedział Duda.

Po południu na Wawel przybyła delegacja gruzińska, by w imieniu pierwszej damy Sandry Roelofs złożyć kwiaty dla Marii Kaczyńskiej, którą żona prezydenta Gruzji uważała za swoją przyjaciółkę.

d2u3gkg

Sandra Roelofs ustanowiła stypendium im. Marii Kaczyńskiej w dziedzinie muzyki klasycznej i medycyny. W tym roku do Krakowa przyjedzie sześć uzdolnionych osób - będą uczestniczyć od poniedziałku w zajęciach letniej szkoły Akademii Muzycznej.

Żona prezydenta Gruzji dedykowała Marii Kaczyńskiej polską edycję swojej autobiografii "Historia idealistki", która ukazała się na początku 2011 r. Znalazły się w niej dwa nowe rozdziały - jeden z nich jest poświęcony tragedii smoleńskiej i przyjaźni z Marią Kaczyńską.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wsławił się tym, że na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich leciał do Krakowa przez pięć państw. Wiele innych delegacji zagranicznych zrezygnowało wówczas z podróżowania samolotem po sparaliżowanej przez chmurę pyłów wulkanicznych Europie.

Po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem prezydent Saakaszwili nadał Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie tytuł Narodowego Bohatera Gruzji. Imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich nazwane zostały ulice w Tbilisi i Batumi.

d2u3gkg

Podziel się opinią

Share
d2u3gkg
d2u3gkg
Więcej tematów