WP

Kwiatkowski przewodniczy Samoobronie

Poseł Samoobrony Marian Kwiatkowski został wybrany na przewodniczącego tej partii na Lubelszczyźnie. Objął to stanowisko po zmarłym tragicznie w lipcu ubiegłego roku pośle Józefie Żywcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wyboru dokonano podczas III Nadzwyczajnego Zjazdu Wojewódzkiego Samoobrony w Lublinie. Kwiatkowski był jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. W głosowaniu wzięło udział 239 delegatów. Za Kwiatkowskim głosowało 177, przeciw było 62.

58-letni Kwiatkowski jest właścicielem 2-hektarowego gospodarstwa w Czerniczynie na Lubelszczyźnie. Ma wykształcenie zasadnicze zawodowe. Jest wdowcem. Do Samoobrony należy od siedmiu lat.

Poprzedni przewodniczący Józef Żywiec zginął w wypadku samochodowym - prowadził auto i na łuku jezdni uderzył w drzewo. Badanie jego krwi wykazało zawartość 2,6 prom. alkoholu. Po jego śmierci p.o. przewodniczącym Samoobrony był właśnie Marian Kwiatkowski.

WP

W zjeździe uczestniczył lider Samoobrony Andrzej Lepper. Po raz kolejny powtórzył, że Samoobrona nie poprze planu Hausnera. "Program Hausnera jest nie do przyjęcia, ze względu na to, że biednym jeszcze zabiera pieniądze a klasie średniej niedużo daje, da, co najwyżej, ludziom najbogatszym" - powiedział.

Lepper uważa, że w głosowaniu nad planem Hausnera SLD może liczyć na poparcie "turystów politycznych". "Mogą liczyć na głosy tego planktonu, który się ogromadził wokoło Jagielińskiego i innych, którzy wiedzą, że dla nich skrócenie kadencji Sejmu to jest koniec bycia posłem" - powiedział szef Samoobrony.

Polub WP Wiadomości
WP
WP