Trwa ładowanie...
ycipk-10zmez
ycipk-10zmez
IAR

Kurski o związkach między PO i PZU: ten mechanizm istniał na pewno

Poseł PiS Jacek Kurski, który zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z rzekomym finansowaniem przez PZU kampanii billboardowej szefa PO Donalda Tuska, jest przekonany, że taki mechanizm "istniał na pewno".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-10zmez

Opisany mechanizm istniał na pewno - powtarzał kilkakrotnie poseł PiS w piątek w radiowej Trójce. Jak podkreślił, "nawet dla średnio wtajemniczonych w kampanii wyborczej jasny był układ, że PO gwarantuje takim ludziom jak prezes (Cezary) Stypułkowski (poprzedni prezes PZU) utrzymanie fotela po wyborach, a w zamian za to jest inteligentnie wspomagana w kampanii".

Dowody w tej sprawie są. Złożyłem obszerne wyjaśnienia w prokuraturze, podałem listę bardzo poważnych świadków, co najmniej czterech - zaznaczył Kurski.

Pytany, od kiedy ma informacje o rzekomych związkach między PZU a Platformą, Kurski powiedział, że usłyszał o tym "w końcu marca". Kolejne sygnały uzyskałem kilka dni temu i dlatego zabrałem głos, w momencie kiedy zauważyłem, że niektóre siły polityczne robią wszystko, żeby nikt nie został powołany na szefa PZU - dodał.

ycipk-10zmez

W środę Kurski zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z rzekomym finansowaniem przez PZU kampanii billboardowej szefa PO Donalda Tuska. Śledztwo nie zostało jeszcze wszczęte; na wniosek warszawskiej prokuratury okręgowej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego tego samego dnia zabezpieczyli w siedzibie PZU materiały związane z kampanią "Stop wariatom drogowym". Według doniesień prasowych, prokuratura przesłuchała również kilka osób m.in. pracowników PZU i szefa firmy Doug Faber Family, o której wspominał Kurski w kontekście powiązań między PZU a PO.

Platforma uważa, że zarzuty przedstawione przez posła PiS są "oszczercze" i zniesławiają partię. W związku z tym PO zapowiedziała złożenie wniosków do prokuratury i sądu przeciwko Kurskiemu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10zmez

ycipk-10zmez
ycipk-10zmez
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów