Trwa ładowanie...
dsa9maj

Kultowe studia klapą? Silesianistyka nie cieszy się powodzeniem - zarejestrowało się kilka osób

Gdy senat Uniwersytetu Śląskiego dał zgodę, z dumą i zadowoleniem ogłoszono powstanie nowego kierunku - silesianistyki. Teraz okazuje się, że... nie ma chętnych. Czy kulturowe studia, które miały być kultowe, okażą się klapą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kultowe studia klapą? Silesianistyka nie cieszy się powodzeniem - zarejestrowało się kilka osób
(Facebook / Uniwersytet Śląski)
dsa9maj

- To jest pomysł, który pewnego czasu chodził nam po głowach. Cieszymy się, że będzie on na wydziale filologii. W czasie kształcenia przykłada się dużą wagę do interdyspylinalności, dlatego do współpracy zaproszeni są filolodzy, kulturoznawcy, socjolodzy, również wydział prawa i administracji, ponieważ każdy region ma swoje prawo - mówił wtedy Wirtualnej Polsce prof. Marian Kisiel, pomysłodawca stworzenia studiów śląskich.

Niestety, w procesie rekrutacji, zaledwie kilka osób zgłosiło chęć studiowania silesianistyki, pierwszego w Polsce kierunku z zakresu kultury, literatury, historii, socjologii i geografii ekonomiczno-społecznej Śląska.

Jak mówią przedstawiciele UŚ, sytuacja może się zmienić, po obronie prac licencjackich.

dsa9maj

- Studia śląskie są dla osób, które już mają licencjat i mają charakter akademicki, a nie zawodowy. To realizacja pewnej potrzeby, która była zgłaszana przez Ślązaków. Ludzie chcą pogłębionej wiedzy na temat Górnego Śląsku - dodaje prof. Kisiel.

Dlatego po kolejnej fali obrony tytułów licencjata, pracownicy liczą na większe zainteresowanie kierunkiem. Tym bardziej, że rekrutacja na nowe studia to tylko zapisy - nie przewidzoano żadnej rozmowy wstępnej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsa9maj

Podziel się opinią

Share
dsa9maj
dsa9maj
Więcej tematów