Trwa ładowanie...
d3wym91

"Kulig i rzucanie się balonami z wodą". Tak chcą bawić się słupszczanie

Słupski magistra przygotowuje się do zimy. Zakończyło się głosowanie w sprawie imprez, które mają zostać zorganizowane przez ośrodek sportu i rekreacji w tym sezonie. Wygrały kulig oraz bitwa na balony wodne zakończona koncertem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kulig i rzucanie się balonami z wodą". Tak chcą bawić się słupszczanie
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d3wym91

- Cieszy nas, że w ankiecie wzięli udział nieprzypadkowi ludzie. 97 proc. odbiorców ma coś wspólnego ze sportem, prowadzi np. aktywny tryb życia. Na 650 osób, które wzięły udział w ankiecie, jest 389 pań. Wiemy już, że uczniowie chcą rywalizacji międzyszkolnej, dorośli - biegów, imprez rodzinnych, a starsi - spacerów i wspólnej gimnastyki, to są tylko wybiórcze pomysły - informuje Grzegorz Juszczyński ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uprawnieni do udziału w ankiecie byli mieszkańcy Słupska oraz dziewięciu okolicznych miejscowości. Jak wynika z ankiety, większość głosujących uprawia już jakiś sport. Najwięcej osób jeździ na rowerze, biega i pływa. Ale są też tacy, którzy wieczorami spotykają się ze znajomymi i grają w piłkę nożną, jeżdżą na rolkach, deskorolkach, ćwiczą w domu. Wielu z nich chce meczów w badmintona lub tenisa, lepszego wykorzystania skateparku.

- Mamy teraz pole do popisu, chcemy rozruszać sport w mieście. Zachęcić jak największe grono osób do aktywnego trybu życia. Ta ankieta jest swego rodzaju przepisem, który nam w tym pomoże. Naszym atutem jest fakt posiadania własnej bazy. Dysponując tyloma obiektami jesteśmy w stanie przygotować coś dla każdego - dodaje Juszczyński.

d3wym91

Analiza ankiety miała zwrócić uwagę pracowników SOSiRu na oczekiwania mieszkańców względem imprez sportowo-rekreacyjnych w mieście. Od 21 września do 19 października mieszkańcy Słupska i okolicznych miejscowości, w ramach ankiety, mogli powiedzieć, w jakich imprezach chcieliby uczestniczyć, gdzie szukają informacji na temat wydarzeń sportowych. Mogli także ocenić dobre i złe strony obiektów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3wym91

Podziel się opinią

Share
d3wym91
d3wym91
Więcej tematów