Trwa ładowanie...

Kto rządzi w Europie? Sprawdź, co wiesz o unijnych instytucjach

Jak wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego? Kto zasiada w Radzie Europejskiej? Jaką funkcję pełni Rada Unii Europejskiej? I jak jest skonstruowany unijny budżet? Na te i inne pytania Artur Adamczak odpowiada w kolejnym odcinku programu "Statistica".

d2si83d
d2si83d

Unia Europejska jest gospodarczo-politycznym związkiem 27 demokratycznych państw europejskich. Nad jej jednością czuwają różnego rodzaju organizacje i instytucje. Są to m.in. Parlament Europejski, Rada Europejska, Rada Unii Europejskiej czy Komisja Europejska.

W najnowszym odcinku programu "Statistica" przyglądamy się także Trybunałowi Sprawiedliwości UE, Europejskiemu Bankowi Centralnemu, Europejskiemu Trybunałowi Obrachunkowemu oraz temu, jak skonstruowany jest unijny budżet. Ten na lata 2021-2027 opiewa na ponad bilion 800 mld euro.

Zobaczcie najnowszą "Statisticę" i sprawdźcie, co wiecie o Unii Europejskiej.

Mecenasem akcji jest: Finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są wyłącznie poglądami autora(ów) i niekoniecznie odzwierciedlają przepisy Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

d2si83d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2si83d
Więcej tematów