Trwa ładowanie...
d4l3g9u

Kto powinien się pożegnać ze stanowiskiem w rządzie? Najnowszy sondaż

Ponoć na poniedziałek zaplanowane jest ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego zmian w rządzie. Spodziewana jest zmiana w kilku resortach. Który z ministrów powinien w ramach rekonstrukcji opuścić rząd? Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, a może Beata Szydło? Najnowszy sondaż mówi wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki w otoczeniu ministrów
Mateusz Morawiecki w otoczeniu ministrów (East News, Fot: Jacek Dominski)
d4l3g9u

Premier Mateusz Morawiecki cały czas kompletuje swoje otoczenie przed spodziewaną po 6 stycznia rekonstrukcją.

W czwartek po godz. 19 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zakończyło się spotkanie kierownictwa partii. Posłowie zajmowali się tematami bieżącymi, ale przyznali, że poruszono również kwestię rekonstrukcji rządu.

Wiadomo już, że uzgodniono kwestie zmian. Przyznał to także Ryszard Terlecki, choć nie był pewny daty ogłoszenia.

d4l3g9u

Jakie zmiany powinny nastąpić?

Połowa badanych wskazuje, że rząd w ramach rekonstrukcji powinien opuścić Antoni Macierewicz. Blisko 40 proc. ankietowanych wskazuje na ministra środowiska, Jana Szyszko, a po około 35 proc. na Witolda Waszczykowskiego, Konstantego Radziwiłła oraz Zbigniewa Ziobro. Co trzeci respondent wskazuje, że rząd powinna opuścić wicepremier Beata Szydło. Co piąty ankietowany nie miał zdania w tej sprawie - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Mężczyźni częściej niż kobiety wskazywali na opuszczenie rządu przez ministrów. O 12 punktów procentowych większy odsetek mężczyzn wskazywał na odejście Piotra Glińskiego oraz Jana Szyszko. Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które uważają, że rząd powinni opuścić Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski i Jan Szyszko.

d4l3g9u

Zmiany czy bez zmian?

Przypomnijmy, że 11 grudnia zaprzysiężony został nowy rząd. Jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

d4l3g9u

Podziel się opinią

Share
d4l3g9u
d4l3g9u
Więcej tematów