Trwa ładowanie...

Ksiądz uwiódł nastolatkę? Sprawę bada prokuratura

• Rusza postępowanie w sprawie księdza Leszka L., który miał składać niemoralne propozycje uczennicy • Sprawa wyszła na jaw, gdy korespondencję z dziewczyną ujawnili uczniowie nowosądeckiej szkoły • W sprawie przesłuchano już dyrektora szkoły
Share
Ksiądz uwiódł nastolatkę? Sprawę bada prokuratura
Źródło: WP, Fot: Paweł Kozioł
d172bv0

Sądecka Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowanie w sprawie wikariusza Leszka L., po tym jak uczniowie udostępnili korespondencję 15-latki z księdzem. Na początku sprawę próbowano przekazać tylko parafii św. Heleny w Nowym Sączu oraz szkole, gdzie mężczyzna uczył religii.

Dopiero gdy - zdaniem uczniów - sprawę zbagatelizowano, licealiści zdecydowali się przekazać mediom zapisy rozmów z czatu. Tam miały się znajdować niemoralne propozycje składane przez księdza 15-latce.

Równolegle wszczęto sprawę z urzędu, a we wtorek przesłuchano matkę dziewczyny oraz dyrektora szkoły, w której uczył Leszek L. Dwie osoby, które również miały składać zeznania, nie pojawiły się w prokuraturze.

d172bv0

- Dyrektor miał prawo zawiadomić policję i prokuraturę, miał "społeczny obowiązek", ale tego nie zrobił - mówi Zbigniew Gabryś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. - Na tym etapie nie możemy przesłuchać Leszka L. Najpierw musimy wiedzieć, czy i ewentualnie jakie zarzuty będziemy mogli postawić - dodał Gabryś.

Za to bez zbędnej zwłoki zadziałała Kuria Diecezjalna w Tarnowie. Jak informują jej przedstawiciele w komunikacie, ksiądz został odwołany z parafii, został zawieszony w pełnieniu funkcji duszpasterskich oraz została mu odebrana misja kanoniczna do nauczania katechezy w szkole.

Powołany został również delegat biskupa tarnowskiego, który prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Na razie nie ma kontaktu z samym zainteresowanym. Zdaniem mieszkańców Leszek L. spakował się i wyjechał, wcześniej parafianie mieli usłyszeć, że "z powodów prywatnych musiał opuścić plebanię".

Sprawa ma charakter rozwojowy, a o szczegółach śledztwa będziemy informować wkrótce.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d172bv0

Podziel się opinią

Share
d172bv0
d172bv0
Więcej tematów