wp

Krzysztof Skowroński konferansjerem PiS

Konferencję prasową, na której Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swojego kandydata na premiera, poprowadził Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Czy Skowroński przekroczył granice dopuszczalnego zaangażowania dziennikarzy w politykę? - zastanawiają się media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profesor Piotr Gliński i Krzysztof Skowroński
Profesor Piotr Gliński i Krzysztof Skowroński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)

- Prowadzenie konferencji PiS przez Krzysztof Skowrońskiego to wizerunkowo duży błąd - ocenił profesor Maciej Mrozowski, medioznawca. - Konferencję powinien był poprowadzić ktoś, kto nie zajmuje w SDP tak eksponowanego stanowiska - dodaje.

Mrozowski, nie widzi natomiast nic złego w tym, aby udostępnić siedzibę SDP na cele przeprowadzenia konferencji. - Rozumiem intencję PiS, który wystawiając na kandydata na premiera ponadpartyjnego eksperta, zadbał o organizację konferencji na neutralnym gruncie - mówi medioznawca.

wp

Skowroński tłumaczy swoją rolę na konferencji

W wydanym w oświadczeniu Krzysztof Skowroński napisał, że zgodził się na poprowadzenie konferencji prasowej PiS, dlatego że odbywała się ona w budynku SDP oraz, dlatego że "SDP-owi zależy na tym, by ważne debaty, ważne deklaracje i ważne zdarzenia miały miejsce przy ulicy Foksal 3".

"Jeśli w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości, mogę w nich pełnić rolę gospodarza" - oświadczył Skowroński. Dodał, że "zgoda na prowadzenie konferencji nie wiązała się z żadną partyjną transakcją" i prowadzenie konferencji prasowej "nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną". "Nie ma w tym konfliktu interesu. SDP ma być ważnym miejscem debaty publicznej" - napisał szef SDP.

  1. punkt Kodeksu Etyki Dziennikarskiej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, głosi: "Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest również przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć oraz pełnienie funkcji w administracji publicznej i w organizacjach politycznych".
wp

Równo tydzień temu szef SDP poprowadził debatę ekonomistów, też przygotowaną przez PiS.

Krzysztof Skowroński były dyrektor Programu III Polskiego Radia, obecnie jest właścicielem Radia Wnet.

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.