Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach o Rosji. "Przymiarka do rzeczywistego ataku na Polskę?"

Żołnierze z Białorusi i Rosji szykują się do manewrów Zapad-2017. Świat się uważnie przygląda działaniom Rosji. Ekspertem ds. wojska stała się także Krystyna Pawłowicz. W mocnych słowach ostrzega przed działaniami Putina.

Share
Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach o Rosji. "Przymiarka do rzeczywistego ataku na Polskę?"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d21xr2v

"Władimir Putin nie pojedzie więc do ONZ, mimo, że mógłby tam spotkać się z Donaldem Trump'em, bo 'zwierzchni dowódca' armii rosyjskiej musi kierować symulacją (czy tylko symulacją ?) ataku na swych zachodnich sąsiadów z miejsca dowodzenia manewrami" - napisała na swoim profilu na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz.

"Wyjątkowo, bez podania przyczyny, udziału nie weźmie w nim prezydent W. Putin" - napisała Pawłowicz.

Po raz pierwszy ćwiczenia Zapad 2017, które odbędą się w połowie września, będą się odbywać się na tak dużą skalę. Do przetransportowania wojska na potrzeby tych ćwiczeń zostało zamówionych ponad 4 tys. wagonów kolejowych.

d21xr2v

"W dniach 14-20 IX, przy granicy polskiej, po stronie Białorusi bedą bodaj największe od lat rosyjsko- białoruskie manewry wojskowe Zapad2017 z udziałem - oficjalnie ok.16 tys, a nieoficjalnie z udziałem ponad 100 tys żołnierzy. Ćwiczyć będą ATAK na zachodnich swych sąsiadów ...
Ćwiczyć będą atak, a nie obronę...
Ogromna skala tych agresywnych rosyjskich manewrów może być w istocie przymiarką do rzeczywistego ataku, też na Polskę" - kontynuuje posłanka.

"Uważajmy na V rosyjską kolumnę"

I sugeruje: "Rocznica agresji Rosjan na Polskę 17 IX 1939r też przypadkiem jest w tym terminie..."

"Przy tym, nie da okazji by w USA zostać ewentualnym zakładnikiem...
Czy te wojskowe rosyjskie 'manewry' tak, jak w 1939 r. też zostały 'umówione' wcześniej z Niemcami...?
Uważajmy też w tych dniach na V rosyjską kolumnę w Polsce..." - ostro ostrzega Pawłowicz.

Macierewicz o manewrach Zapad 2017

- Ćwiczenia Zapad 2017 są dla nas zagrożeniem wbrew temu, co próbują tłumaczyć Rosjanie - mówił wcześniej szef MON Antonii Macierewicz. Według niego po raz pierwszy ćwiczenia te mają tak agresywny charakter.
Rosyjsko-białoruskie manewry Zapad'17 mają się odbyć w dniach 14-20 września. W ćwiczeniach tych ma wziąć udział 12,7 tys. wojskowych, w tym 3 tys. z Rosji; zaangażowanych zostanie 700 jednostek sprzętu wojskowego. Brytyjski dziennik "Guardian" napisał w ub. tygodniu, powołując się na szacunki zachodnich urzędników i analityków, że w ćwiczeniach może wziąć udział nawet 100 tys. żołnierzy.

d21xr2v

Szef MON pytany w TVP info czy ćwiczenia Zapad stanowią dla nas zagrożenie przyznał, że tak. - One są bardzo groźne, wbrew temu co próbują tłumaczyć czynniki rosyjskie - podkreślił.

Zdaniem ministra istnieje też obawa, że część tych wojsk pozostanie na Białorusi. - I znacząco będzie zmieniała bilans sił, układ sił na wschodniej flance NATO. Dlatego traktujemy te ćwiczenia jako rzeczywiście duże niebezpieczeństwo - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d21xr2v

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xr2v
d21xr2v
Więcej tematów