Trwa ładowanie...

Krakowskie kolędowanie już od soboty. Sprawdź lokalizacje

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w Krakowie można pośpiewać kolędy. Prawdopodobnie najlepsze miejsca, gdzie wspólnie będzie można oczekiwać "pierwszej gwiazdki" to "Kolęda w Nowej Hucie" oraz "Kolęda w Podgórzu".

Share
Krakowskie kolędowanie już od soboty. Sprawdź lokalizacje
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3tabh2

Do Nowej Huty, na aleję Róż, można przyjść od 12 do 20 grudnia.

- Będziemy kolędować codziennie - od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 19.00, a w soboty i niedziele od 14.00 do 19.00. W sobotę, 19 grudnia o godz. 16.00 kolędy i pastorałki wykona Eleni. Nie zabraknie też innych atrakcji - ciekawie zapowiada się konkurs na rzeźbę w lodzie, wystąpi także m.in. zespół "Małe Słowianki", a dzieci zobaczą jasełka i bajki o zimie - przekazują organizatorzy.

d3tabh2

Spotkaniom towarzyszyć będzie kiermasz bożonarodzeniowy. Będzie to dobra okazja, by nabyć w jednym miejscu ozdoby i upominki świąteczne, wyroby rękodzieła artystycznego oraz spróbowania tradycyjnego grzańca.

Natomiast "Kolęda w Podgórzu" odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, 12 i 13 grudnia, na Rynku Podgórskim.

- Zaplanowano m.in. występy zespołów tanecznych z dworu Czeczów, giełdę przepisów świątecznych, warsztaty tworzenia stroików i ozdób świątecznych, wystawę szopek wykonanych przez dzieci. Odbędzie się również konkurs na dekorację stołu świątecznego. Kolędy i pastorałki zaśpiewają uczestnicy eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Szwarlika w Będzinie - wyliczają pomysłodawcy kolędowania.

W sobotę, 12 grudnia, o godz. 17.00, także na Rynku Podgórskim odbędzie się prapremiera koncertu pastorałek z musicalu "Kędyż Go szukać". Wystąpią: Anna Sokołowska, Ala Brudzińska, Magdalena Piotrowska, Marcin Jajkiewicz, Łukasz Lech (wprowadzenie).

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3tabh2

Podziel się opinią

Share
d3tabh2
d3tabh2
Więcej tematów