Trwa ładowanie...
d352jy4

Krakowska myśl technologiczna zrewolucjonizuje rynek? System Genuino w walce z plagiatem

Problem plagiatów to udręka uczelni na całym świecie. Na wojnę z procederem wyszła krakowska firma, która stworzyła program uniemożliwiający bezkarne kopiowanie. Jest duża szansa, że niebawem zrewolucjonizuje europejski rynek i skutecznie zakończy kradzież intelektualną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowska myśl technologiczna zrewolucjonizuje rynek? System Genuino w walce z plagiatem
(Facebook / Biblioteka Jagiellońska)
d352jy4

Polski system edukacji od lat nie może sobie poradzić z narastającym problemem plagiatu. Kopiowanie treści z internetu czy przepisywane obszernych fragmentów z książek jest dla wielu studentów oczywistym elementem "pisania" pracy dyplomowej. Coraz częściej słyszy się również o przypadkach kradzieży własności intelektualnej w środowisku naukowym, gdzie rozprawy doktorskie i profesorskie bywają zlepkiem publikowanych już wcześniej badań i wniosków.

W raporcie z listopada 2014 roku, inspektorzy z Najwyższej Izby Kontroli wskazali, że jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest nieskuteczność stosowanych dotychczas informatycznych systemów antyplagiatowych.

Dlatego młodzi przedsiębiorcy z Krakowa postanowili walczyć z nielegalnym kopiowaniem treści i stworzyli System Antyplagiatowy Genuino.

d352jy4

- To system, który w procesach porównawczych wykorzystuje innowacyjne algorytmy genetyczne, rozwiązujące problemy związane ze złożonością języka polskiego i zapewniające niespotykaną, jak dotąd na polskim rynku trafność oraz wiarygodność wyników - mówią Wirtualnej Polsce twórcy programu. - Z punktu widzenia uczelni, ważne jest również, że Genuino udostępnia narzędzie pomagające w integracji wewnątrzuczelnianych baz prac dyplomowych z ORPD. Oprogramowanie można nabyć zarówno w tradycyjnej formie licencji, jak i w postaci usługi, dzięki zastosowaniu modelu SaaS - tłumaczą twórcy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d352jy4

Podziel się opinią

Share
d352jy4
d352jy4
Więcej tematów