Trwa ładowanie...
d7dohzl

Kraków zamienił się w plan filmowy. Jim Carrey w roli głównej

W Krakowie trwają zdjęcia do międzynarodowej produkcji "True Crimes". W główną rolę wcieli się hollywoodzki gwiazdor, laureat dwóch Złotych Globów - Jim Carrey, a miasto zmieniło się w polskie Hollywood.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków zamienił się w plan filmowy. Jim Carrey w roli głównej
(Fotolia, Fot: seqoya)
d7dohzl

Do stolicy Małopolski zawitała międzynarodowa obsada - oprócz Carrey'a, przyjechali m.in.: Charlotte Gainsbourg, znana z filmów Larsa von Triera, Marton Csokas oraz znakomici polscy aktorzy: Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Autorem zdjęć będzie polski operator filmowy i scenarzysta - Michał Englert.

- Kraków stał się prawdziwą filmową wizytówką. Jestem dumna, że udało się nam pozyskać tak dużą i międzynarodową produkcję jak "True Crimes". Zyskujemy wizerunkowo przez to, że miasto gra w filmie, a dodatkowo mamy większe możliwości wypromowania się, również jako lokalizacja wśród producentów filmów z całego świata i tym samym pozyskiwania nowych zleceń dla Krakowa. Miasto Kraków w ostatnim czasie zagrało w takich produkcjach jak: "Czerwony Pająk", "Pod Mocnym Aniołem", "Pani z przedszkola", "Uwikłanie", czy często wspominana bollywoodzka superprodukcja "Aazaan". "True Crimes" to thriller psychologiczny. Co ważne, będzie to jedna z niewielu międzynarodowych produkcji z tak dużym polskim akcentem, realizowana w języku angielskim i dedykowana dystrybucji światowej. Duża część ekipy to filmowcy z Krakowa, a wszystkie zdjęcia do filmu realizowane będą w naszym mieście - mówi z Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Na razie gwiazdor jest nieuchwytny, ale trwa gonitwa fotoreporterów za Carreyem. Jak nieoficjalnie wiadomo, światowe agencje fotograficzne gotowe są zapłacić nawet 2000 dolarów za jedno zdjęcie aktora.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7dohzl

Podziel się opinią

Share

d7dohzl

d7dohzl
Więcej tematów