Trwa ładowanie...

Kraków wprowadza ograniczenia dla kierowców. Będzie zakaz wjazdu do centrum

Prezydent Krakowa polecił ZIKiT-owi ograniczenie wjazdu samochodów powyżej 3,5 tonu do centrum miasta. Oznacza to, że samochody dostawcze nie wjadą poza II obwodnicę miasta. Ale to nie wszystkie działania w walce ze smogiem.

Share
Kraków wprowadza ograniczenia dla kierowców. Będzie zakaz wjazdu do centrum
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d1811ex

Jacek Majchrowski apeluje do mieszkańców, by w czasie, gdy przekraczane są normy jakości powietrza korzystać z transportu publicznego.

Dlatego ZIKiT, wspólnie ze służbami podległymi Wojewodzie ma wprowadzić zakaz wjazdu do centrum miasta w obrębie II obwodnicy dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony. Zakaz ma obowiązywać w sytuacji utrzymywania się w Krakowie bardzo wysokich stężeń pyłów PM10 i PM2,5.

d1811ex

W ramach walki ze smogiem, również straż miejska zapowiada wzmożone działania - będą przeprowadzane dodatkowe kontrole palenisk w domach.

W tym sezonie w działania kontrolne zaangażowanych jest łącznie 126 strażników. Funkcjonariusze wspierani są też przez pracowników Wydziału Kształtowania Środowiska.

Według ostatnich danych z urządzeń pomiarowych, obecny stan powietrza w Krakowie określany jest jako bardzo zły, a miejscami nawet zagrażający zdrowiu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1811ex

Podziel się opinią

Share
d1811ex
d1811ex
Więcej tematów