Trwa ładowanie...
d1o34vr

Kraków walczy z azbestem. Uciążliwy materiał budowlany można usunąć za darmo

Kraków poszedł na wojnę z azbestowymi budynkami i zalegającymi na posesjach kawałkami eternitu. W budżecie miasto zagospodarowało pulę, która ma przyspieszyć usuwanie szkodliwej substancji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków walczy z azbestem. Uciążliwy materiał budowlany można usunąć za darmo
(Wikipedia)
d1o34vr

Azbest jest jednym z najbardziej szkodliwych materiałów, które wykorzystywano do budowy domów. Kontakt z nim grozi pylicą i międzybłonniakiem opłucnej. Jego drobne elementy przenikają przez drogi oddechowe i wbijają się w płuca, a wieloletnie narażenie na kontakt, może powodować nowotwory.

Dlatego miasto uruchomiło pilotażowy program usuwania azbestu na terenie gminy. Wszystkie osoby fizyczne, które zmagają się z problematycznym materiałem na swoich posesjach, mogą starać się o jego usunięcie na koszt miasta.

Na realizację programu w roku 2015 w budżecie zostało zarezerwowane 50 000 zł.
br< - Zachęcamy zatem mieszkańców Krakowa do składania wniosków o usunięcie wyrobów azbestowych z dachów lub zgromadzonych na posesji odpadów azbestowych. Wnioski rozpatrywane będą do wyczerpania limitu środków budżetowych przeznaczonych w 2015 r. na realizację. Formularze dostępne są na stronie internetowej BIP Kraków – przekazało biuro prasowe UMK.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1o34vr

Podziel się opinią

Share
d1o34vr
d1o34vr