ycipk-2xdjlr
kraków

Kraków. W centrum miasta znaleziono bomby lotnicze. Akcja zakończyła się sukcesem

W czwartek 5 września w godzinach rannych w Krakowie znaleziono aż pięć bomb lotniczych. Materiały wybuchowe zauważył operator koparki. Na miejsce wezwano saperów, którzy przetransportowali wybuchowy ładunek na poligon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewybuchy znalezione w Krakowie zostały przewiezione na poligon
Niewybuchy znalezione w Krakowie zostały przewiezione na poligon (East News, Fot: Albin Marciniak)
ycipk-2xdjlr

Bomby w Krakowie znaleziono w czwartek rano. Policja dostała zawiadomienie o niewybuchach ok. godz. 10.50. Zamknięto pobliskie ulice. Wstrzymano także ruch kolejowy. Służby nie zdecydowały się na ewakuację okolicznych budynków.

Mjr Ireneusz Stasiński w rozmowie z Dziennikiem Polskim przyznał, że znalezione niewybuchy to bomby burzące, wykorzystywane podczas wojny przez Luftwaffe. Każda z nich waży około 55 kilogramów. Dodał również, że pięć znalezionych bomb nie miało zapalników.

Każda bomba znaleziona w miejscu likwidowanego nasypu kolejowego na wysokości budynku przy ul. Blich 9 miała ok. metra długości i 30 cm średnicy.

ycipk-2xdjlr
Na mamie zaznaczono miejsce znalezienia niewybuchów w Krakowie google maps
Podziel się

Akcja saperów zakończyła się tuż po godzinie 14. Bomby zabezpieczono, przeniesiono do specjalistycznych aut i przewieziono na poligon, gdzie zostaną zdetonowane. Tuż po zakończeniu akcji wznowiono ruch kolejowy i uliczny.

To nie pierwsze tego typu odkrycie podczas prac nad rozbiórką nasypu. W październiku ubiegłego roku w rejonie ulicy Miodowej znaleziono pociski.

Źródło: dziennikpolski24.pl

ycipk-2xdjlr
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xdjlr

ycipk-2xdjlr
ycipk-2xdjlr