Trwa ładowanie...
d1chcsf

Kraków. Skazany za palenie węglem i drewnem w piecu

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia skazał mężczyznę na miesiąc ograniczenia wolności za palenie w piecu centralnego ogrzewania drewnem i węglem. W ramach walki ze smogiem ten rodzaj opału jest zabroniony na terenie stolicy Małopolski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skazany za palenie węglem i drewnem złamał uchwałę antysmogową
Skazany za palenie węglem i drewnem złamał uchwałę antysmogową (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d1chcsf

Skazanemu zarzucono że w październiku palił w piecu centralnego ogrzewania zabronionymi rodzajami paliw - drewnem i węglem, ignorując tym samym przepisy uchwały antysmogowej. Nieprawidłowości wykryła kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Sąd zobowiązał mężczyznę do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne, w wymiarze 20 godzin.

- Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinionego nie budzą wątpliwości, i uznał ten czyn za wykroczenie w związku z uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016 roku w sprawie wprowadzenia na obszarze gminy miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw - tłumaczy rzecznik krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł.

d1chcsf

Palenie węglem i drewnem nielegalne w Krakowie

Mieszkaniec Krakowa został ukarany za złamanie zakazu, który obowiązuje od września tego roku. Zgodnie z uchwałą w instalacjach grzewczych dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych - gazu ziemnego wysokometanowego lub zaazotowanego albo lekkiego oleju opałowego.

Osoby ignorujące zakaz mogą zostać ukarane mandatem w wysokości od 20 do 500 zł Sprawa może trafić także do sądu - wówczas łamiącemu przepisy grozi grzywna nawet do pięciu tys. zł. Każdy przypadek jest jednak rozpatrywany indywidualnie. Przy ustalaniu wysokości kary brane są pod uwagę m.in. kwestie socjalne i techniczne.

Wrzawa wokół reportażu TVN z Beatą Szydło. Stanowisko wiceszefa MSWiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1chcsf

Podziel się opinią

Share
d1chcsf
d1chcsf
Więcej tematów