Trwa ładowanie...

Kraków się dusi. Darmowa komunikacja we wtorek

Stolica Małopolski wita nowy rok starymi problemami. Służby alarmują o fatalnym stanie powietrza w całym mieście. Ze względu na wtorkową prognozę przekroczenia poziomu zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 kierowcy nie zapłacą za przejazd autobusami i tramwajami. To pierwsza taka decyzja oparta na prognozie.
Share
Po raz pierwszy władze Krakowa wprowadzają bezpłatną komunikację w związku z prognozą stężenia PM10.
Po raz pierwszy władze Krakowa wprowadzają bezpłatną komunikację w związku z prognozą stężenia PM10.Źródło: freeimages.com, Fot: freeimages
d1jq36d

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa, darmowe przejazdy ruszają już po północy 2 stycznia.

Bez opłat przez 24 godziny pojadą kierowcy, którzy będą mieli przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Razem z kierowcą bezpłatnie może jechać w sumie tyle osób, na ile wskazuje wpis określający liczbę miejsc siedzących w aucie.

Co ważne, darmowe przejazdy związane ze smogiem dotyczą też tras podmiejskich MPK Kraków.

d1jq36d

Pierwszy raz skutecznie?

Pierwsze w tym roku zarządzenie ws. bezpłatnych przejazdów jest też pierwszym, które wydano na podstawie prognoz wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10.

Do tej pory darmowe przejazdy ogłaszano dopiero po tym, jak przez cały dzień zanotowano stężenie 150 mikrogramów PM10 na metr sześcienny. Kierowcy nie płacili za bilety w kolejnym dniu, a często poziom zanieczyszczeń był już wtedy mniejszy.

d1jq36d

Podziel się opinią

Share
d1jq36d
d1jq36d
Więcej tematów