Trwa ładowanie...

Kraków: pseudokibice zatrzymani przez Straż Graniczną. Przemycali uchodźców

20 listopada funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Przemycali uchodźców na teren Polski i Niemiec. Mężczyźni byli powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Share
Kraków: pseudokibice zatrzymani przez Straż Graniczną. Przemycali uchodźców
Źródło: East News
d2fz3uk

Przestępców zatrzymano na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Mężczyźni byli członkami międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem uchodźców.

Krakowscy pseudokibice byli członkami bojówki Cracovii, podaje portal TVP Info. Szlakiem bałkańskim zorganizowali przemyt 93 nielegalnych imigrantów (pochodzących z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu) na terytorium Polski i Niemiec. Samochodami dostawczymi przerzucali ludzi z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców, mieszczącego się w miejscowości Bicske (w pobliżu Budapesztu). W trakcie śledztwa ustalono, że sprawcy z popełnionego przestępstwa uzyskali korzyść majątkową w wysokości co najmniej 50 tys. euro – informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia. W maju tego roku Małopolski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jedenastu członkom tej grupy przestępczej. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie pozostałych osób.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2fz3uk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fz3uk
d2fz3uk
Więcej tematów