Trwa ładowanie...

Kraków przypomni o chorych na autyzm. Miasto dołączyło do akcji "Light It Up Blue"

Kraków dołączy do ogólnoświatowej akcji "Light It Up Blue", której inicjatorem jest fundacja "Autism Speaks". Podczas Światowego Dnia Wiedzy o Autuzmie, symbolicznie zaświecą się m.in.: Tauron Kraków Arena oraz Kładka Bernatka.
Share
Kraków przypomni o chorych na autyzm. Miasto dołączyło do akcji "Light It Up Blue"
Źródło: Stowarzyszenie Zacisze
d2aeuo1

2 kwietnia m.in.: Kładka Bernadka oraz Tauron Kraków Arena dołączą do akcji "Light It Up Blue" i będą iluminowały niebieskim kolorem. Jest to symboliczny gest w ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

- W Krakowie na niebiesko podświetlony zostanie jeszcze budynek Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Uniwersytet Pedagogiczny i Uniwersytet Rolniczy - mówią organizatorzy akcji.

Ten jeden dzień w roku ma podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem. Tak, by mogli prowadzić pełnowartościowe życie

d2aeuo1

- W ubiegłym roku z okazji "Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie" symboliczne niebieskie światełko dotarło do każdego niemal zakątka ziemi. Podświetlonych zostało 8 400 charakterystycznych obiektów, budynków, a także domów na wszystkich kontynentach, w 10 krajach i 1350 miastach. Zapalając niebieskie światło na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, biegunie południowym, krzywej wieży w Pizie, Empire State Building, monumentalnym pomniku Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, ale także w domach i zakładach pracy łączymy się we współczuciu dla osób cierpiących na autyzm i ich najbliższych oraz pomagamy zrozumieć tę chorobę - przekazali organizatorzy akcji.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2aeuo1

Podziel się opinią

Share
d2aeuo1
d2aeuo1
Więcej tematów