Trwa ładowanie...

Kraków. Problemy szpitala psychiatrycznego im. Józefa Babińskiego. "Ordynatorzy złożyli wypowiedzenia"

Krakowski szpital psychiatryczny im. Józefa Babińskiego w sporych tarapatach. Placówka straciła dyrektora, a wskutek za tym wypowiedzenia złożyli ordynatorzy ze wszystkich oddziałów - donoszą media.
Share
Kraków. Problemy w szpitalu psychiatrycznym im. Babińskiego (zdj. ilustr.)
Kraków. Problemy w szpitalu psychiatrycznym im. Babińskiego (zdj. ilustr.)Źródło: East News, Fot: Tadeusz Koniarz, REPORTER
d26693v

Jak ujawnił RMF FM, Małopolski Urząd Wojewódzki zdymisjonował dotychczasowego dyrektora szpitala psychiatrycznego im. Józefa Babińskiego - Stanisława Kracika. To znany lokalnie działacz Platformy Obywatelskiej - w 2012 roku startował w wyborach na prezydenta miasta, pełnił też funkcję wojewody małopolskiego oraz burmistrza podkrakowskich Niepołomic.

Według doniesień rozgłośni tuż po tym, jak Kracik stracił stanowisko, rezygnacje złożyło 28 ordynatorów ze wszystkich oddziałów w placówce. Nie zgadzają się oni ze stanowiskiem MUW. Jeszcze w piątek do szpitala w Kobierzynie udadzą się przedstawiciele wojewody.

Krakowski szpital im. Józefa Babińskiego powstał jeszcze za czasów Austro-Węgierskich. Główną przesłanką do jego budowy była kwestia odciążenia przepełnionego Zakładu dla Chorych Umysłowych na Kulparkowie pod Lwowem. Przez ostatnie lata placówka była sukcesywnie remontowana. Obecnie jest to jeden z najlepszych szpitali psychiatrycznych w kraju.

d26693v

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Przypomnijmy, że niedawno stanowisko stracił dotychczasowy wojewoda małopolski - Piotr Ćwik. O dymisji miał dowiedzieć się z maila (sam przebywał wtedy na pielgrzymce do Częstochowy - red.). Jego następcą został natychmiast Łukasz Kmita. Świeżo mianowany urzędnik rządowy trafił jednak na kwarantannę, po czym poinformował, że jest zakażony koronawiursem.

"Wojewoda małopolski niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane" - przekazał MUW w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

poŹródło: RMF FM

d26693v

Podziel się opinią

Share
d26693v
d26693v
Więcej tematów