Trwa ładowanie...

Kraków: Od stycznia prohibicja w centrum miasta

Od 3 stycznia 2019 roku mieszkańcy Krakowa nie kupią w nocy alkoholu w dzielnicach Stare Miasto i Kazimierz. Radni zdecydowanie głosowali za ograniczeniem sprzedaży.

Share
Kraków: Od stycznia prohibicja w centrum miasta
Źródło: Pixabay.com, fot: pixaby
d3js7u2

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Krakowa za uchwałą o ograniczeniu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych było 31 radnych, jeden był przeciw, siedmiu się wstrzymało, a jedna osoba w ogóle nie brała udziału w głosowaniu. Zakaz wchodzi w życie od stycznia i będzie obowiązywał w godzinach 22:00-6:00. Odrzucono też poprawki, które miały skrócić czasowo zakaz (według nich ograniczenie ważne byłoby od 24:00 do 5:00 lub 6:00 rano).

Projekt trafił z rąk radnych Dzielnicy I. Twierdzili, że brak ograniczeń czasowych dla sprzedaży alkoholu wpływa negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców, którzy skarżą się na działalność całodobowych sklepów. - Mieszkańcy od lat zwracali się do Rady Dzielnicy I, że mają problem z osobami, które wędrują między jednym a drugim pubem, w międzyczasie zaopatrują się w sklepach w alkohol i spożywają go w miejscach publicznych. Powoduje to hałas, osoby te zostawiają za sobą nieporządek - mówił Tomasz Daros, przewodniczący Dzielnicy I Stare Miasto.

Zakaz nie dotyczy pubów i restauracji, dalej będą mogły sprzedawać alkohol. Większość lokali gastronomicznych w Krakowie, które mają koncesję na alkohol, jest ulokowanych w Starym Mieście - według danych Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta ponad 800 na 1400. Z kolei 229 sklepów w Dzielnicy 1 ma zgodę na sprzedaż alkoholu. 60 z nich działa całodobowo

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do uchwały.

d3js7u2

Podziel się opinią

Share
d3js7u2
d3js7u2
Więcej tematów