Trwa ładowanie...

Kraków: Kobieta znęcała się nad niemowlęciem. Trafi do więzienia

Sąd w Krakowie skazał na cztery lata pozbawienia wolności Milenę W. za znęcanie się nad dwumiesięcznym synem. Robert H., ojciec dziecka, został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura już zapowiedziała odwołanie.

Share
Kraków: Kobieta znęcała się nad niemowlęciem. Trafi do więzienia
Źródło: iStock.com
d3hg5f1

Kraków: Poważnie znęcali się nad dzieckiem

Prokuratura oskarżyła Milenę W. i Roberta H. o to, że w okresie od października do listopada 2017 roku znęcali się fizycznie nad chłopcem. Bili go, szarpali, uciskali, wykręcali mu kończyny, potrząsali nim. To wszystko spowodowało liczne obrażenia śródczaszkowe i kończyn dolnych, złamania obojczyków i żeber.

26 listopada 2017 roku niemowlę trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu po tym, jak rodzice zauważyli u dziecka bezdech. Lekarze stwierdzili w organizmie chłopca krwawienie do mózgu oraz liczne zastarzałe złamania, w tym żeber, obojczyków, kości udowej, kości podudzia, kości przedramienia, a także zasinienia.

Kraków: Więzienie dla kobiety, będzie odwołanie prokuratury

Rodzice nie przyznawali się do bicia niemowlęcia. Wzajemnie obarczali się winą.

Krakowski sąd skazał kobietę na cztery lata więzienia, a mężczyznę uniewinnił.

Prokurator ocenił wyrok jako "niesłuszny" i zapowiedział, że po sporządzeniu jego pisemnego uzasadnienia złoży apelację. Wyrok jest nieprawomocny.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hg5f1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hg5f1
d3hg5f1
Więcej tematów