Trwa ładowanie...
d2gi9kw

Kraków Główny. Ogromne opóźnienia pociągów z Krakowa. Przyczyną awaria zasilania

Nawet kilka godzin opóźnienia mają pociągi, wyruszające ze stacji Kraków Główny. Przyczyną opóźnień jest awaria zasilania. W centrum Krakowa od jakiegoś czasu trwa wymiana sieci trakcyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków Główny. Zdjęcie ilustracyjne. Opóźnienia sięgają nawet kilku godzin
Kraków Główny. Zdjęcie ilustracyjne. Opóźnienia sięgają nawet kilku godzin (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2gi9kw

- W centrum Krakowa trwają wielkie inwestycje PKP, wprowadzane są nocne przerwy w ruchu pociągów w rejonie stacji Kraków Główny. Wymieniana jest tam m.in. sieć trakcyjna - wyjaśnia "Gazecie Krakowskiej" Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK.

Około godz. 4.00 rano ruch powinien zostać wznowiony, ale tak się nie stało. Doszło do awarii.

- Dziś mamy do czynienia z sytuacją awaryjną. Wykonawca robót wydłużył prace i zakończył je dopiero o godz. 7.00, przez co pociągi nie mogły wyjechać ze stacji Kraków Główny lub do niej wjechać - dodaje przedstawiciel PKP. Zapewnia, że spółka wyjaśnia, dlaczego doszło do takiej sytuacji.

d2gi9kw

"Od godziny 7:00 przywracany jest ruch pociągów, jednak z uwagi na skalę utrudnień, wciąż mogą występować kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowe opóźnienia" - zapowiadają Koleje Małopolskie na Facebooku. Kłopoty mogą potrwać go godzin popołudniowych.

Kraków. Pasażerowie czekają

Tłumy zdezorientowanych pasażerów czekają na stacji Kraków Główny. Opóźnienia powodują, że posłowie mogą mieć problemy z dotarciem na inauguracyjne posiedzenie Sejmu.

d2gi9kw

"Z krakowskiego dworca PKP nie odjeżdża żaden pociąg. Brak informacji dlaczego" - napisał poseł Bogusław Sonik z PO.

Kraków. Problemy ma Intercity

Największe opóźnienia mają pociągi Intercity Przemyślanin i Chopin. Pierwszy skład ze Świnoujścia do Przemyśla o godz. 7:00 miał 124 minuty spóźnienia, a Chopin, jadący ze stacji Petrovice u Karvine do Warszawy Wschodniej, opóźniony był o 112 minut - podaje rmf24.pl

d2gi9kw

Jak zapowiada PKP PLK, pociągi Intercity będą sukcesywnie odprawiane po przywróceniu zasilania. Natomiast pociągi regionalne są przekierowywane do stacji Kraków Płaszów.

Źródło: "Gazeta Krakowska", rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gi9kw

Podziel się opinią

Share

d2gi9kw

d2gi9kw
Więcej tematów