Trwa ładowanie...

Kraków. Gangsterzy zatrzymani przed M1 do aresztu

Sąd tymczasowo aresztował 24 z 26 osób zatrzymanych w poniedziałek przez antyterrorystów przed centrum handlowym M1 w Krakowie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.
Share
Kraków. Gangsterzy zjechali do Krakowa z innych regionów, a nawet państw
Kraków. Gangsterzy zjechali do Krakowa z innych regionów, a nawet państwŹródło: Policja
d42knpd

W dwóch przypadkach sąd nie uwzględnił wniosku śledczych o areszt z powodu stanu zdrowia i sytuacji rodzinnej podejrzanych. - 25 osób nie przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów, jedna przyznała się - mówi RMF FM krakowski prok. Janusz Hnatko.

Większość zatrzymanych to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej oraz Ormianie. Wiadomo już także, że do Krakowa członkowie grupy przyjechali z różnych części Polski (m.in. ze Śląska i Pomorza Zachodniego), ale także zachodu Europy.

Służby podkreślają, że dzięki poniedziałkowej akcji udało się zapobiec regularnej bitwie pomiędzy rywalizującymi ze sobą grupami.

d42knpd

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

d42knpd

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

d42knpd

Podziel się opinią

Share
d42knpd
d42knpd
Więcej tematów