Trwa ładowanie...
dcp68v1
IAR

Kościół podjął "nieludzką decyzję". Co wybierze ksiądz?

Holenderski ksiądz z parafii rzymskokatolickiej w Eindhoven ma jeszcze tylko trzy dni na dokonanie wyboru - jego długoletnia partnerka czy kapłaństwo. Zdaniem przyjaciół pary, decyzja Kościoła jest "nieludzka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiarami nadużyć w Kościele stało się od 10 tys. do 20 tys. dzieci (Thinkstockphotos)
dcp68v1

Para jest ze sobą niemal 50 lat i nigdy tego nie ukrywała. Diecezja tolerowała ich związek przez dziesięciolecia, ale teraz zagroziła, że ksiądz zostanie pozbawiony święceń kapłańskich, jeśli "nie odprawi partnerki". Powszechnie wiadomo, że bezpośrednią przyczyną tej decyzji była seria publikacji, w których 81-letni ksiądz Jan Peijnenburg i jego o cztery lata starsza partnerka Threes skrytykowali celibat, sugerując, że jest źródłem skandalicznych nadużyć w kościele.

Przyjaciele i zwolennicy pary uważają decyzję Kościoła za nieludzką. - To podwójna moralność. Jeśli siedzisz cicho w kącie, to możesz nawet jako ksiądz mieć kobietę. Dopiero jak to ujawnisz, to podejmują akcję - denerwuje się jeden z przyjaciół pary. Ksiądz już zapowiedział, że wybierze partnerkę, ale ma nadzieję zmobilizować swoich zwolenników, by wspólnie walczyć - jak określił - "o ludzki Kościół".

dcp68v1

Podziel się opinią

Share

dcp68v1

dcp68v1
Więcej tematów