Trwa ładowanie...
d1ukg9g

Koronawirus w Polsce. Wojciech Kałuża zakażony. Śląski wicemarszałek na izolacji

Koronawirus w Polsce. Wojciech Kałuża został zakażony, obecnie śląski wicemarszałek przebywa na izolacji. Jego stan jest dobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Śląski wicemarszałek Wojciech Kałuża zakażony
Koronawirus w Polsce. Śląski wicemarszałek Wojciech Kałuża zakażony (PAP)
d1ukg9g

"W trakcie pełnienia obowiązków służbowych wicemarszałek Wojciech Kałuża miał kontakt z osobą, u której jak się po kilku dniach okazało, stwierdzono dodatni wynik na COVID-19" - czytamy w komunikacie śląskie Urzędu Marszałkowskiego.

Bezpośredni kontakt z wicemarszałkiem miał marszałek Jakub Chełstowski i członek Zarządu Izabela Domogała. Oni również zostali poddani testom na COVID-19, jednak wyniki okazały się ujemne.

"Testy przesiewowe przeprowadzono także wśród pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt. Wszystkie wyniki są ujemne" - informuje urząd. Testy mają zostać powtórzone za tydzień. "Do tego czasu marszałek Jakub Chełstowski i członek Zarządu Izabela Domogała będą przebywać w izolacji i nadal pełnić swoje obowiązki" - dodano.

d1ukg9g

Zobacz także: Lewica zapowiada ustawę reprywatyzacyjną. "Będziemy rządzili, będzie ustawa"

Z "uwagi na możliwości logistyczne oraz wypełnienie procedur sanepidu w zakresie izolacji" Chełstowski będzie przebywał w Urzędzie Marszałkowskim. Z kolei Domogała oraz pozostali przebadani pracownicy zostali oddelegowani na pracę zdalną.

d1ukg9g

Koronawirus. Jacek Sasin o Śląsku: jest tym miejscem w Polsce, które jest najbezpieczniejsze

- Wysokie wyniki z zeszłego tygodnia były wynikiem proaktywnego testowania - wyjaśnił w piątek podczas konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do sytuacji epidemicznej na Śląsku. Wicepremier Jacek Sasin zapewnił, że niebawem górnicy wrócą do pracy.

- Możemy powiedzieć, że Śląsk jest tym miejscem w Polsce, które jest najbezpieczniejsze - powiedział wicepremier Sasin.

Wcześniej szef MZ podał, że zapowiedział, że w niektórych gminach głosowanie w wyborach prezydenckich zostanie przeprowadzone wyłącznie korespondencyjne. - Jest kilka tych województw, gdzie są gminy, które mają wysokie wskaźniki - wyjaśnił Szumowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ukg9g

Podziel się opinią

Share
d1ukg9g
d1ukg9g
Więcej tematów