Trwa ładowanie...
d3i7325
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Lekarze apelują do władz: "dramatyczne niedobory"

W Polsce potwierdzono już 48 przypadków zakażenia koronawirusem. Okręgowa Izba Lekarska wystosowała apel do władz centralnych, w którym prosi o doposażenie personelu medycznego walczącego z epidemią o środki ochrony osobistej i testy diagnostyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Okręgowa Izba Lekarska zaapelowała do władz centralnych
Koronawirus w Polsce. Okręgowa Izba Lekarska zaapelowała do władz centralnych (East News, Fot: Tomasz Kawka)
d3i7325

Apel OIL opublikowano z powodu pojawiających się doniesień o niedoborach, jakie panują w polskich placówkach medycznych. Pacjenci wielu miast donoszą, że w ich szpitalach brakuje maseczek ochronnych, rękawiczek jednorazowych i żeli antybakteryjnych.

"W związku z napływającymi do nas sygnałami dotyczącymi dramatycznych niedoborów środków ochrony osobistej dla pracowników ochrony zdrowia, apelujemy do centralnych władz publicznych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu uzupełnienie braków" – czytamy w apelu udostępnionym przez Okręgową Izbę Lekarską na Twitterze.

Lekarze donoszą, że braki dotyczą przede wszystkim jednorazowych masek chirurgicznych, fartuchów i kombinezonów oraz rękawic ochronnych i testów diagnostycznych.

d3i7325

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Władze OIL zaznaczają, że są w stanie udzielić pomocy władzom w zakresie dystrybucji materiałów medycznych.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zachorowań w Polsce. Łącznie od początku epidemii odnotowano już 48 pacjentów, u których stwierdzono koronawirusa.

d3i7325

Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 4 osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów i Zawiercie) i 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Koronawirus w Polsce. Pierwsza ofiara śmiertelna

Przypomnijmy: w południe poinformowano, że zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem w Polsce. To 57-letnia kobieta. Była hospitalizowana w jednym z poznańskich szpitali.

Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki. Jak poinformował wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, poza wirusem miała też inne poważne schorzenia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: apeluję o zdrowy rozsądek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów