Trwa ładowanie...
dbue0ql

Koronawirus w Polsce. Kraków z nowymi zakażeniami. To motorniczy z MPK

Epidemia koronawirusa nie traci na sile. Nowe ognisko zakażeń wykryto w Krakowie. To trzech motorniczych z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK).
Share
Koronawirus w Polsce. Kraków z zakażeniami. To pracownicy MPK (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Kraków z zakażeniami. To pracownicy MPK (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
dbue0ql

Jak informuje rzecznik MPK w Krakowie, zakażenia wśród motorniczych to efekt zetknięcia się z osobami z zewnątrz.

Koronawirus w Polsce. Kraków z zakażeniami w MPK

"W stosunku do tych trzech osób realizowane były wszystkie zalecenia Sanepidu, a podejmowane przez spółkę działania były zgodne z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MPK Kraków.

dbue0ql

W komunikacie zawarto też informację dotyczącą wszystkich zakażeń wśród pracowników MPK w Krakowie od wybuchu epidemii koronawirusam. Jak czytamy, na obowiązkowej kwarantannie znalazło się 28 osób pracujących bądź współpracujących z przewoźnikiem.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Leszek Balcerowicz o Łukaszu Szumowskim: Skompromitowany moralnie

Koronawirus w Polsce. Kraków. Pracownicy MPK na kwarantannie

23 osoby odbyły już 14-dniowy okres izolacji i wróciły do pracy. 5 osób w dalszym ciągu podlega obserwacji. Taką decyzję podjął krakowski sanepid.

dbue0ql

Jak podkreśla MPK Kraków, każdy pracownik ma codziennie mierzoną temperaturę. Jeżeli u kogoś stwierdzony zostanie stan podgorączkowy, nie może rozpocząć pracy. Przewoźnik informuje też o nieustannej dezynfekcji wszystkich pojazdów, pomieszczeń pracowniczych i dyspozytorni. Dezynfekcja obejmuje także obiekty należące do MPK. Chodzi tu przede wszystkim o biletomaty i przystanki. W pojazdach wyznaczone są też specjalne strefy, w których mogą znajdować się pasażerowie.

Na ten moment nie wiadomo, czy od zakażonych motorniczych mogli zakazić się pasażerowie tramwajów, którymi kierowali pracownicy MPK. Spółka zapewnia, że od dawna stosuje środki bezpieczeństwa i zachowuje wszelkie wytyczne opublikowane przez GIS, które związane są z komunikacją publiczną.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamyna zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dbue0ql

Podziel się opinią

Share
dbue0ql
dbue0ql
Więcej tematów