Trwa ładowanie...
d2ad7xr

Koronawirus w Polsce. Bazylika jezuitów w Krakowie zamknięta dla wiernych. Zakażeni zakonnicy

W Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Z tego powodu od poniedziałku zamknięta dla wiernych jest bazylika przy ul. Kopernika.
Share
Koronawirus w Polsce. Zamknięta bazylika   Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie
Koronawirus w Polsce. Zamknięta bazylika Najświętszego Serca Jezusowego w KrakowieŹródło: Wikimedia Commons, Fot: Jakubhal
d2ad7xr

Jak poinformował PAP minister Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie o. Władysław Mika, obecnie trzech zakonników jest zakażonych COVID-19.

- Osoby, które miały z nimi kontakt, przebywają w izolacji. Reszta mieszkańców naszego domu także zachowuje środki ostrożności. Z troski o wiernych przełożeni nie czekając na wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego podjęli decyzję o zamknięciu świątyni - powiedział PAP o. Mika.

Na razie zdecydowano, że bazylika będzie zamknięta od poniedziałku do soboty. Jak zapewniają oo. jezuici, wszystkie zamówione msze św. w najbliższych dniach zostaną odprawione według grafiku. Dla chętnych jest możliwość uczestnictwa za pomocą transmisji internetowej na YouTube: bazylikaserca.pl.

d2ad7xr

Koronawirus w Kościołach. Komentarz rzecznika Episkopatu

- W niedzielę Eucharystie sprawowali w naszej bazylice kapłani pochodzący z innych klasztorów z terenu Krakowa. Świątynia została odpowiednio przygotowana pod względem epidemiologicznym. Także w najbliższą niedzielę będziemy chcieli udostępnić bazylikę dla wiernych, ale msze św. będą sprawować kapłani spoza kolegium - dodał o. Mika.

Koronawirus w Krakowie. Prawie 100 zakażonych zakonnic

Przypadki koronawirusa stwierdzono w Krakowie także w dwóch zakonach żeńskich.

d2ad7xr

Zgodnie z informacjami przekazanymi w poniedziałek PAP przez rzeczniczkę małopolskiego Sanepidu Dominikę Łatak-Glonek, w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zakażonych jest w sumie 45 osób, z czego dwie są obecnie hospitalizowane. W związku z wystąpieniem tego ogniska zachorowań na kwarantannie pozostają 53 osoby, a dwie są objęte nadzorem epidemiologicznym.

Jak mówiła w poniedziałek małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, w związku z zachorowaniami sióstr zamknięte zostały dwie prowadzone przez nie szkoły.

Wśród sióstr felicjanek zakażonych jest 51 osób, z których 11 wymaga hospitalizacji. Trzy siostry - według informacji sanepidu - są na kwarantannie, a osiem pod nadzorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ad7xr

Podziel się opinią

Share
d2ad7xr
d2ad7xr
Więcej tematów