Trwa ładowanie...
d3r8inz

Koronawirus. Szpital w Myślenicach w bardzo trudnej sytuacji. Zaczyna brakować miejsc respiratorowych

Koronawirus w Małopolsce. Powiat myślenicki dołączył w sobotę 3 października do czerwonej strefy. Sytuacja epidemiologiczna w regionie jest poważna. W szpitalu w Myślenicach zaczyna brakować łóżek respiratorowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Trudna sytuacja w szpitalu w Myślenicach (zdjęcie poglądowe)
Koronawirus. Trudna sytuacja w szpitalu w Myślenicach (zdjęcie poglądowe) (Getty Images, Fot: Jacek Szydlowski, NurPhoto)
d3r8inz

Koronawirus w powiecie myślenickim

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie myślenickim jest coraz poważniejsza. Liczba nowych przypadków koronawirusa stale rośnie. Tym samym od soboty 3 października powiat został włączony do czerwonej strefy, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, w tym noszenie maseczki w przestrzeni publicznej także na zewnątrz oraz limity osób m.in. na weselach, w kościołach, w autobusach, w kinie, na siłowniach i w klubach fitness.

Niestety, w coraz trudniejszej sytuacji jest także szpital w Myślenicach.

d3r8inz

Koronawirus w Myślenicach. Bardzo trudna sytuacja w szpitalu

Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala przekazał podczas sesji Rady Powiatu Myślenickiego, że sytuacja w szpitalu jest bardzo trudna.

"W wyniku wzrastającej zachorowalności coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Ponieważ mamy cały oddział zakaźny wyłączony dla pacjentów wymagających hospitalizacji z potwierdzonym wynikiem, coraz częściej zespoły ratownictwa medycznego przywożą nam pacjentów w stanie bardzo ciężkim, pozostawiając ich na szpitalnych oddziałach ratunkowych" – wyjaśnił dyrektor szpitala w Myślenicach Adam Styczeń, którego cytuje portal miasto-info.pl.

Koronawirus w Myślenicach. Zaczyna brakować miejsc respiratorowych w szpitalu

Jak przekazał dyrektor szpitala na sesji rady powiatu, sytuacja w Myślenicach jest coraz poważniejsza. "Zaczyna brakować miejsc respiratorowych" - powiedział Adam Styczeń, cytowany przez miasto-info.pl. Konieczne było więc wyłączenie części SOR-u i umieszczenie tam dodatkowych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

d3r8inz

"Stworzyliśmy dodatkowe izolacje, dlatego że mamy zajęte miejsce na intensywnej terapii łącznie z izolatorium i tę grupę pacjentów, która musi być pod respiratorem mamy w zabezpieczeniu szpitalnego oddziału ratunkowego. Dodatkowo mamy wydzielone łóżka w części izolatek w oddziale chorób płuc" – wylicza cytowany przez miasto-info.pl dyrektor Adam Styczeń.

"Chodzi o odrzucenie prawa PiS do rządzenia". Ostre słowa w kierunku ambasadora Niemiec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r8inz

Podziel się opinią

Share
d3r8inz
d3r8inz
Więcej tematów