Trwa ładowanie...
d2atyeb

Koronawirus. Krakowska filharmonia odwołuje koncerty

Filharmonia w Krakowie odwołuje koncerty "Musica ars Amanda" zaplanowane na koniec tygodnia. Powodem są zakażenia koronawirusem wśród zespołu małopolskich artystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Filharmonia Krakowska odwołuje koncerty przez zakażenia części artystów
Koronawirus. Filharmonia Krakowska odwołuje koncerty przez zakażenia części artystów (Google Maps)
d2atyeb

Tegoroczny sezon artystyczny w krakowskiej filharmonii rozpoczął się 2 października. Portal lovekrakow.pl przypomina wypowiedź zastępczyni dyrektora małopolskiej sceny, która zapowiedziała, że przez koronawirusa program artystyczny został zmodyfikowany.

- Początkowo optymistycznie zakładaliśmy, że taki "covidowy program" możemy ułożyć do grudnia. Cóż, tak naprawdę musimy się liczyć z tym, że ta sytuacja potrwa co najmniej dwa lata. Nie oznacza to jednak, że będziemy odwoływać koncerty. Wręcz przeciwnie – chcemy, aby było ich więcej. Musimy się tylko artystycznie przeorganizować. Tak, aby mogły się odbywać w mniejszych składach - mówiła Beata Płoska.

Przeczytaj też:Kraków. Pożar w Filharmonii Krakowskiej

d2atyeb

Teraz jednak nie usłyszymy dźwięków z budynku przy Zwierzynieckiej - koncerty zaplanowane na 15 i 16 października zostały odwołane. - Przyczyną zaistniałej sytuacji jest otrzymana w dniu wczorajszym informacja o kilku pozytywnych wynikach testów wśród artystów. Należność za zakupione bilety będzie zwracana zgodnie z formą płatności - przekazała Małgorzata Koch-Butryn, rzeczniczka Filharmonii Krakowskiej.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek COVID-19 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego. W połowie września test u dwóch chórzystów okazał się "pozytywny". Na kwarantannę trafiły osoby zakażone oraz te, które miały z nimi bezpośredni kontakt. "Na koszt Filharmonii zostało zakupionych 100 testów na obecność COVID-19, na które pracownicy będą kierowani indywidualnie po wystąpieniu objawów zarażenia" - dodano wtedy w oświadczeniu.

Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2atyeb

Podziel się opinią

Share
d2atyeb
d2atyeb
Więcej tematów