Trwa ładowanie...
d3hb03y

Koronawirus. Gdańsk. Pizzeria odmówiła dowozu do szpitala

"Względy bezpieczeństwa" - tak tłumaczą się właściciele gdańskiej "Rogaty". Pizzeria odmówiła dowozu obiadu głodnym lekarzom ze szpitala Marynarki Wojennej w Oliwie. W internecie posypała się lawina negatywnych komentarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawrius. Gdańsk. 7. Szpital Marynarki Wojennej
Koronawrius. Gdańsk. 7. Szpital Marynarki Wojennej (East News, Fot: Karolina Misztal, REPORTER)
d3hb03y

Do sytuacji opisanej przez "Gazetę Wyborczą" doszło na początku tygodnia. "Pizzeria Rogata z Gdańska odmówiła dowozu zamówionego przez lekarzy z OIOM-u obiadu. Stwierdzili, że do takich miejsc Oni się nie zbliżają. Na prośbę dowozu choćby do bramy wjazdowej do szpitala stwierdzili, że nie i koniec" - napisała w mediach społecznościowych pani Anna.

Jak można było się spodziewać wpis wywołał lawinę negatywnych komentarzy, dodatkowo opinia na temat lokalu gastronomicznego na Przymorzu zaczęła spadać. - To była pierwsza taka sytuacja. Byliśmy głodni, pracujemy non stop, nie mamy czasu przygotować własnych posiłków. Potraktowano nas niefajnie - mówiła Anna Muchowska, rzeczniczka 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie. Według "GW" pizzeria odmówił także dowozu jedzenia do szpitala św. Wojciecha na Zaspie.

Do sprawy odnieśli się właściciele restauracji, którzy tłumaczą, że boją się o zdrowie i życie swoich pracowników. "Świadczymy usługę dowozu do 3 km, przy czym oba wspomniane szpitale, położone są w odległości większej niż 3 km od siedziby Pizzerii. Dotychczas, wspierając pracę wykonywaną przez zespół tych szpitali, świadczyliśmy do nich usługę dowozu, jednakże z uwagi na duży wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Gdańsku, w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników, zmuszeni zostaliśmy do wprowadzenia nowych, surowszych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Pizzerii, do których należy m.in. ograniczenie świadczenia usług do wyznaczonego zasięgu 3 km" - napisano w oświadczeniu na Facebooku.

- Nie żywimy urazy, chociaż jesteśmy ciekawi, co byłoby, gdybyśmy byli usytuowani bliżej niż te trzy kilometry - dodaje Muchowska. Szpital otrzymał już pomoc z innego lokalu gastronomicznego.

d3hb03y

Ponad 6,5 tys. zakażeń koronawirusem. Za tydzień może to być już 10 tysięcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hb03y

Podziel się opinią

Share
d3hb03y
d3hb03y
Więcej tematów