Kontrowersyjny wpis Joanny Senyszyn. "Bogdan Chazan powinien się powiesić"

Była europarlamentarzystka Joanna Senyszyn wywołała falę komentarzy wpisem w serwisie Twitter. W odpowiedzi na komentarz prof. Bogdana Chazana o zwolnieniu go z funkcji dyrektora warszawskiego szpitala i stwierdzeniu, że w tym szpitalu po raz pierwszy od wielu lat dokonano pierwszej aborcji, Senyszyn napisała: "On zabijał kiedyś masowo. Powinien się hipokryta powiesić, bo rocznie na świecie wykonuje się 52 mln aborcji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Senyszyn
Joanna Senyszyn (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
Chazan zdruzgotany,bo"zabito dziecko",On zabijał kidyś masowo.Powinien się hipokryta powiesić,bo rocznie na świecie wykon.się 52 mln aborcji
— Joanna Senyszyn (@Joanna_Senyszyn) [ July 27, 2014 ]( https://twitter.com/Joanna_Senyszyn/statuses/493285801082777601 )

Bogdan Chazan, który był dyrektorem Szpitala im. Świętej Rodziny, otrzymał wypowiedzenie po tym, jak powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania w szpitalu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też innego miejsca, w którym pacjentka mogłaby dokonać aborcji.

- Mój światopogląd, jak widzę, stoi na przeszkodzie w wykonywaniu przeze mnie funkcji dyrektora szpitala, ale pewnie i szeregu innych zajęć - mówił Chazan.

Prof. Chazan sam przyznawał, że w czasie PRL dokonywał aborcji, ale teraz ma o to do siebie żal.

Polub WP Wiadomości