Trwa ładowanie...

Kontrkandydaci oskarżają Pawła Adamowicza o nieuczciwą kampanię

Paweł Adamowicz nieustannie wykorzystuje różne wydarzenia w Gdańsku do promocji własnej osoby, a kampanie finansuje z budżetu miasta - twierdzą jego kontrkandydaci. Ogłosili wspólnie pismo w tej sprawie.

Share
Kontrkandydaci oskarżają Pawła Adamowicza o nieuczciwą kampanię
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Pawła Adamowicza
d2asb3s

Prezydentowi Gdańska udała się rzecz prawie niemożliwa. Zjednoczył swoich przeciwników politycznych. Czterech jego kontrkandydatów opublikowało list potępiający postępowanie włodarza miasta.

Wspólne oświadczenie podpisał Andrzej Jaworski (Prawo i Sprawiedliwość), Jarosław Szczukowski (SLD Lewica Razem), Zbigniew Wysocki (Kongres Nowej Prawicy) oraz kandydat bezpartyjny Waldemar Bartelik (Komitet Wyborczy Wyborców Masz Wybór). Pomysł odrzuciła jedynie Ewa Lieder z komitetu Gdańsk Obywatelski.

d2asb3s

Przyczyną protestu jest łamanie zasad uczciwej kampanii wyborczej. Wedle autorów do celów kampanijnych wykorzystuje się środki budżetowe, a promocję obecnego prezydenta nazywa się promocją miasta.

Kandydatom nie podoba się spot emitowany na falach regionalnego radia. Włodarz miasta dziękuje w nim mieszkańcom za udział w głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

- W naszej opinii jaskrawym przejawem łamania Kodeksu Wyborczego, a także przejawem osobistej hipokryzji wynikającej z koniunkturalnej zmiany oceny znaczenia budżetu obywatelskiego dla wzmacniania partycypacji obywateli we współrządzenie gminą Gdańsk, są emitowane na zlecenie urzędu miasta spoty reklamowe, w których urzędujący kandydat dziękuje Gdańszczanom za udział w jego tworzeniu - można przeczytać w piśmie.

W ocenie kandydatów oczywistym złamaniem obowiązującej ordynacji było ogłoszenie dnia otwartego na placu budowy tunelu pod Martwą Wisłą. W połowie października mieszkańcy miasta mogli przejść półtora kilometrowy odcinek drogi biegnącej pod rzeką. Na miejscu rozdawano kartki okolicznościowe oraz ciepłe jedzenie. Można też było zrobić sobie zdjęcie z prezydentem Gdańska lub Sopotu.

d2asb3s

Adamowicz odpowiedział na krytykę swoich kontrkandydatów. - To tylko "polityczna zagrywka", a pieniądze na taką akcję promocyjną zostały zabezpieczone w budżecie już dawno temu. Co roku dziękuję mieszkańcom za udział - można przeczytać w oświadczeniu prezydenta.

Podobne zarzuty urzędującemu prezydentowi postawił już Andrzej Jaworski. Poseł PiS złożył w tej sprawie zawiadomienia do Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku oraz Prokuratora Generalnego RP. Jego zarzuty dotyczyły nieprawidłowości przy realizacji kampanii "Tak zmienił się Gdańsk".

d2asb3s

Podziel się opinią

Share
d2asb3s
d2asb3s
Więcej tematów