Trwa ładowanie...
d2swv6c

Konsternacja po wpisie wiceprezydenta Gdyni. "Przepraszam"

Post wiceprezydenta Gdyni dotyczący koloru skóry mieszkańców Afryki wywołał burzę w internecie. Michał Guć tłumaczy, że nie chciał nikogo urazić, ale jego słowa o brudnej wodzie, która wpływa na kolor skóry, są dla niektórych osób jednoznaczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, naraził się wielu osobom swoim wpisem
Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, naraził się wielu osobom swoim wpisem (Karol Makurat/REPORTER/East News)
d2swv6c

"Murzyńskie dzieci rodzą się białe. Potem dopiero nabierają koloru, kąpiąc się codziennie w takiej wodzie" - napisał w poniedziałek na Facebooku wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

Do wpisu dołączył zdjęcie 3 afrykańskich dzieci pływających w brązowej wodzie.

d2swv6c

Logika urzędnika nie spodobała się osobom komentującym jego post. Pojawiło się kilkadziesiąt wpisów, w których wiceprezydentowi Gdyni zarzucono rasizm.

"Tego rodzaju 'żarty' to po prostu rasizm. Wstyd", "Żarty rodem z czasów kolonialnych. Słabo", "dowcip o barwieniu dzieci - ryzykowny, zwłaszcza, że jako osoba publiczna musi się Pan liczyć [z tym - red.], że trafia do osób o różnym poziomie wrażliwości i poczucia humoru" - piszą internauci.

W środę wiceprezydent postanowił wytłumaczyć się z użycia słowa "Murzyn". "Ponieważ jednak w dyskusji wypowiadają się osoby, pochodzenia afrykańskiego, które czują się tymi słowami urażone – przepraszam je i informuję, że nie było to moim zamiarem" - napisał.

d2swv6c

I zapewnił, że "docenia i wielbi piękno, wolność [które - red.] reprezentują sobą ludzie Afryki", a poniżenie kogokolwiek nie było jego zamiarem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2swv6c

Podziel się opinią

Share

d2swv6c

d2swv6c
Więcej tematów