Trwa ładowanie...

Koniec z bólem u dentysty? W Krakowie pokazano przełomowe urządzenie

W Krakowie, na trwających targach stomatologicznych, pokazano komputer, który zamiast strzykawki będzie znieczulał nas u dentysty - bez bólu i efektu odrętwienia twarzy. Czy dzięki temu urządzeniu dentyści przestaną być specjalistami, których omijamy szerokim łukiem?

Share
Koniec z bólem u dentysty? W Krakowie pokazano przełomowe urządzenie
Źródło: FM Dental
d2q9o8v

Setki dentystów, innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym leczenie zębów ma być mniej bolesne i szybsze - w krakowskim centrum EXPO rozpoczęły się targi stomatologiczne, jedna z największych imprez tego typu w Polsce.

Wśród innowacji, które pokazano jest m.in. komputer Wand, urządzenie, które już za kilka lat może całkowicie wyprzeć strzykawki z gabinetów stomatologicznych.

- To system komputerowego znieczulenia. Urządzenie samo reguluje prędkość podawania środka znieczulającego. Dzięki temu pacjent czuje dotyk, ale nie czuje bólu. A co najważniejsze, jesteśmy w stanie znieczulić tylko jeden ząb, bez charakterystycznego odrętwienia całej twarzy – mówi Wirtualnej Polsce lek. Paweł Poniechtera.

- To urządzenie jest najlepszą alternatywą dla alergików i dzieci. Nie ma igieł, źle wyglądających narzędzi – dodaje Poniechtera.

Koszt to 15 tys. złotych dla gabinetu, ale pacjenci w wielu gabinetach nie będą musieli dodatkowo płacić za korzystanie z przełomowego urządzenia.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2q9o8v

Podziel się opinią

Share
d2q9o8v
d2q9o8v
Więcej tematów