Trwa ładowanie...
d1kw4fd

Koniec ważnych połączeń kolejowych na Śląsku. Przewozy Regionalne tną koszty

Od 1 września czekają nas spore utrudniania w komunikacji kolejowej. Znika wiele ważnych połączeń, w tym pociągi relacji Katowice - Kraków. A to jeszcze nie koniec zmian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec ważnych połączeń kolejowych na Śląsku. Przewozy Regionalne tną koszty
(Facebook / Przewozy Regionalne)
d1kw4fd

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, z trasy zjedzie ponad 1600 pociągów REGIO. Firma zdecydowała również o ograniczeniu komercyjnego segmentu swojej działalności, czyli pociągów interREGIO i REGIOekspres oraz interREGIObusów.

- W ramach restrukturyzacji, zgodnie z regulacjami europejskimi, firma zobowiązana jest do uwolnienia części rynku, co realizuje m.in. poprzez rezygnację z obsługi połączeń interREGIO. Dodatkowo restrukturyzacja oznacza szeroko pojętą optymalizację. Zdecydowana większość pociągów IR kursujących na trasach krajowych ma charakter typowo komercyjny, czyli uruchamiana jest przez firmę samodzielnie, bez jakichkolwiek dotacji. Z przeprowadzonych analiz finansowych wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów na te połączenia nie są w stanie pokryć kosztów związanych z ich uruchomieniem - przekazała w komunikacie prasowym spółka Przewozy Regionalne.

To oznacza, że za tydzień nie będziemy mogli korzystać z połączeń Katowice - Kraków, ale również nie dojedziemy taborem tej spółki do Wrocławia, Zakopanego czy Częstochowy.

Podobne utrudnienia będą na trasach autobusów Przewozów Regionalnych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1kw4fd

Podziel się opinią

Share
d1kw4fd
d1kw4fd
Więcej tematów