Trwa ładowanie...

Koniec walki o Zakrzówek. Miasto odkupiło ziemię od dewelopera

• Niebawem powstanie Park Zakrzówek • Miasto odkupiło grunty od dewelopera na prawie 26 mln zł • Na spornym terenie nie będzie zabudowy
Share
Koniec walki o Zakrzówek. Miasto odkupiło ziemię od dewelopera
Źródło: Fotolia
dqjkpm5

Wszystko wskazuje na to, że niedługo powstanie długo wyczekiwany przez mieszkańców Park Zakrzówek. Jacek Majchrowski podpisał umowę, w wyniku której miasto odkupiło 13 działek. Teraz teren ten przejmie Zarząd Zieleni Miejskiej. To natomiast oznacza, że nie powstanie tam nowe osiedle, czego najbardziej obawiali się krakowianie.

Obecnie trwa międzynarodowy konkurs na najlepszą koncepcję architektoniczną dla terenu Zakrzówka. Gdy tylko zostanie wyłoniony projekt nowego parku, prace nad jego stworzeniem ruszą pomiędzy ulicami Norymberską, Wyłom, Salezjańską i Zielną. W planach jest budowa terenu rekreacyjnego i kąpieliska, o łącznej powierzchni około 50 hektarów.

- Wykup działek na Zakrzówku to odpowiedź na postulaty mieszkańców Krakowa, stowarzyszeń i organizacji. Wszyscy oni apelowali o zadbanie o ten cenny przyrodniczo teren i utworzenie tam ogólnodostępnego parku - informuje biuro prasowe UMK.

dqjkpm5

Krakowianie nie chcieli się zgodzić na powstanie osiedla tuż przy Zakrzówku, a ekolodzy zwracali uwagę na siedliska lęgowe dla ptaków i motyli, które przez budowę mogłyby zostać zniszczone.

Aktualnie tereny zalewu i jego bezpośredniego sąsiedztwa wykorzystywane są w celach rekreacyjnych i sportowych.

- W przyszłości będzie to najpiękniejszy miejski park. Prace ruszą na wiosnę - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dqjkpm5

Podziel się opinią

Share
dqjkpm5
dqjkpm5
Więcej tematów